Jump to content

nastup uvjetne kazne


tatanka

Preporučene objave

Događaj se zbio 2006,sud završen 2007.-u slučaju prvoopt.i drugoopt.dobivaju uvjetne kazne(na dvije godine),2010.dobivaju opet pozive za sud-na prvu je presudu uložena žalba ali samo na presudu prvooptuženog,a drugoopt.je sada svjedok..no,ispostavlja se da je presuda za drugoopt.tek sada pravomoćna što znači da tek sada kreće uvjetna kazna!! Prošlo je dakle,od prve presude gotovo 2,5 godine!Da li je to moguće..?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako II opt. nije podnosio žalbu, ako žalbu u odnosu na njega nije podnio ni DO, ako presuda u odnosu na njega nije ukinuta od strane drugostupanjskog suda ni po službenoj dužnosti, to znači da je za njega presuda postala pravomoćna onog datuma kada je održana sjednica tog višeg suda koji je ukinuo presudu u odnosu na I opt. i vratio na ponovno suđenje.

to proizlazi i iz ove okolnosti da je II opt. u ovom ponovljenom postupku ispitan kao svjedok.

 

ovo sve pod uvjetom da ste dobro sve opisali i napisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok,znači,iako je teoretski uvjet trebao već proći s obzirom na prvu presudu (dakle,prošlo je više od dvije godine od nje),ipak je slučaj da on nastupa tek sada? Sorry na ponavljanju ali nije mi bilo jasno kako je moguće..Na presudu drugoopt.se nije nitko žalio..

hvala na odgovoru,ovdje sam nova i izuzetno mi je drago da se toliko ljudi trudi da pomognu jedni drugima savjetom i znanjem..very nice

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija