Jump to content

Prodaja nekretnine osobe pod skrbništvom


brineta_zg

Preporučene objave

Imam jedno pravno pitanje, nisam znala kamo da ga postavim pa sam odlučila postaviti ga ovdje.

Moj otac je skrbnik nad mojom bakom posljednjih par godina jer baka boluje od šizofrenije. Zanima me da li tata može prodati njenu kuću? To jest,da li će mu socijalna skrb to dozvoliti i što bi trebao napraviti da to uspije? Problem je u tome što je on,nakon smrt svog oca (mog djeda), iz vlastite naivnosti prepisao svoju četvrtinu kuće na svoju mamu (moju baku). Sada kako je ona bolesna i pod njegovim skrbništvom je, on bi prodao kuću i kupio meni stan u Zagrebu jer sam studentica, ali se bojimo da mu to Socijalna skrb ne bi dozvolila. Dakle,moje pitanje je, što mu je učiniti sada? I da li postoji ikakva šansa da se to riješi u nekom kraćem roku bez nekakvog prevelikog navlačenja sa Socijalnom skrbi?

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mora se dogovoriti sa odgovornim djelatnicima djelatnicima iz CZSS.

najvjerojatnije pristat će na prodaju imovine ali za novac dobiven prodajom kuće da se kupi druga nekretnina na ime primateljice uzdržavanja ili će možda biti dovoljno da na nekretnini sadašnjeg boravka upišete pravo služnosti,uživanja za primateljicu skrbi.

odnosno da je za skrbnicu osiguran smještaj i briga i da kasnije nebi tražili sudjelovanje centra u brizi oko primateljice skrbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija