Jump to content

Tahografski zapis kao dokaz


skofik

Preporučene objave

Imao sam slučaj da me je policajac optužio da sam telefonirao u vožnji, što nije točno. Napisao mi je prekršajni nalog, a ja prigovor s kojim sam priložio tahografski zapis kamiona (ja sam vožač kamiona) na kojemu se jasno vidi da je vozilo u narečeno vrijeme mirovalo. I to ne par minuta, već punih dvadesetak minuta prije, i isto toliko poslije navedenog vremena koje je naveo policajac u prijavi prekršaja.

Sud nije uvažio tahografski zapis, već je poklonio vjeru iskazu policajca i presudio da sam ja kriv bez mogućnosti daljnje žalbe.

Mene zanima kako je moguće da se ne vjeruje zapisu uređaja kojemu je osnovna zadaća da bilježi rad vozača i vozila, brzinu kretanja, vožnju i stajanje, već se vjera poklanja policajcu?

Jeli sudac pogriješio i mogu li ikako istjerati pravdu na čistac u ovome slučaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tahografski zapis sam ja priložio kao dokaz da je u narečeno vrijeme vozilo mirovalo i to jasno i nedvosmisleno dokazuje da prekršaja u vidu telefoniranja u vožnji nikako nije moglo biti.

Mogu ja dati lažnu izjavu, može i policajac lagati, ali tahografski uređaj ne laže i njemu bi se trebalo najviše vjerovati.

Smije li uopće sudac ignorirati tahografski zapis, ako se zna da u svim prometnim nezgodama u kojima sudjeluju teretna vozila je ključan taho-zapis ?

Nije li moje navodno telefoniranje trebao i policajac potkrijepiti upravo mojim taho- zapisom?

Meni sve ovo liči na pljačku kojom se na silu želi zakrpati rupetina u državnom proračunu.

Sramota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

skofik je napisao:

Meni sve ovo liči na pljačku kojom se na silu želi zakrpati rupetina u državnom proračunu.

Sramota.

 

Ako se na ovaj način najlakše tješite - samo izvolite.

 

Znate i sami da vrijeme na tahografima nikad nisu točna. Nekad rane, nekad kasne, nekad više, nekad manje.

 

Možda je tijekom vremena stvarno došlo do vremenskog odmaka, a možda ste i sami "nariktali" oko 20-tak minuta zakašnjenja pa se pravdate na taj način.

 

Policajac i sudac ne može biti netko tko je počeo raditi prije dva petka. To su iskusni ljudi naviknuti na vješte načine obrane.

 

Ako ste baš toliko uvjereni da vam se ide podvaliti izvolite podnijeti kaznenu prijavu protiv policajca zbog davanja lažnog iskaza, postupak koji se vodi po službenoj dužnosti, ali isti vrlo lako može završiti sa jednom ili dvije kaznene prijave protiv vas.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

Znate i sami da vrijeme na tahografima nikad nisu točna. Nekad rane, nekad kasne, nekad više, nekad manje.

 

Možda je tijekom vremena stvarno došlo do vremenskog odmaka, a možda ste i sami "nariktali" oko 20-tak minuta zakašnjenja pa se pravdate na taj način.

 

 

 

S dužnim poštovanjem vam moram reći da niste dovoljno upućeni u primjenu i rad tahografskog uređaja.

Samo ću vam napomenuti da su tahografski zapisi osnova za kontrolu rada vozača kamiona, praćenje režima rada i odmora istih, utvrđivanje brzine kretanja itd.

Tahograf je jako precizan uređaj koji se obavezno kontrolira u ovlaštenom servisu jednom godišnje i bilo kakovo "narihrtavanje" se vrlo jednostavno i lako otkriva.

Ja jednostavno ne mogu vjerovati zašto mi policajac lijepo nije izuzeo tahografski listić, te ga on priložio kao dokaz, već se (malo čudno) on oslanjao na vlastiti iskaz.

Previše to liči na onu: "Kadija te tuži, kadija te sudi"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

U rad tahografskih uređaja, analognih i digitalnih upućen sam i previše.

 

Sud nije prihvatio taj dokaz sa punim pravom.

 

.

 

 

Nije.

 

Policajac je naveo da nisam poštivao znak (vožnja na dijelu gdje je znakom zabranjen promet za kamione), što je istina, te da je on krenuo zamnom i onda je vozeći iza mene vidio da ja telefoniram (nikakvog telefoniranja nije bilo)!!!

 

Zaustavivši me nabrojao mi je prekršaja za tri tisuće kuna i neprestano ponavljao: "što ćemo sad? Imate li toliko novaca kod sebe?"- jasno aludirajući da se "dogovorimo", tj. da ga ja podmitim s par stotina kuna i neće biti nikakve kazne.

Ja na to nisam pristajao i taržio sam da mi za sve navodno počinjene prekršaje napiše prekršajni nalog.

U tom trenutku je on rekao da će mi napisati nalog za telefoniranje u vožnji (kojeg nije bilo), a da mi ostale prekršaje oprašta, jer da se taj prekršaj(telefoniranje) ne može pobiti žalbom, a svi ostali se mogu.

 

 

Sve je to jedan običan lopovluk.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

secerko je napisao:

Najprije tvrdite da niste vozili, a u zadnjem postu pisete ovako: Zaustavsi me........ Ako Vas je zaustavio znaci da ste vozili. Prica Vam ne drzi vodu

 

Vozio jesam, ali nisam telefonirao u vožnji.

Nisam telefonirao uopće.

Policajac je napisao u prekršajnome nalogu da sam telefonirao u 15 sati i nula minuta.

Ja imama tahografski zapis na kojem je zapisano da je kamion mirovao od 14 sati i 40 minuta do 15 sati i 20 minuta, i to sud ne priznaje!!!

Da sam i telefonirao u 14 sati 30 minuta ne mogu biti osuđen za to, jer to nigdje ne piše.

Nije li bitna stvar u postupku utvrditi i napisati točno vrijeme počinjenja prekršaja??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija