Jump to content

darovni ugovor


yamaha

Preporučene objave

Živim već 7 godina sa svojim izvanbračnim drugom s kojim imam i dijete od 5 godina. Vlasnik kuće je svekar, tj trenutno banka s obzirom da je pod hipotekom. Svekar nema nikakvih primanja, dakle sve račune, kredit za hipoteku i uzdržavanje snosimo mi. Uzela sam novi kredit, kojim planiram zatvoriti postojeći hipotekarni, ali pod uvjetom da svekar daruje sve nama. Zanima me na koji način je to najsigurnije učiniti za mene, s obzirom da moj suprug (izvanbračni), ima i dijete iz prethodne veze, te setru, koja je doduše pristala odreći se potraživanja u kući. Dakle, ja već 6 godina podmirujem hipoteku, što je približno 18 000 kuna godišnje,i preostali iznos koji bi trebalo sad zatvoriti je oko 30 000 kuna. Postoji li način da svekar to daruje meni, ili pak mojem djetetu, ali da ja raspolažem imovinom do navršene 18. godine djeteta, dakle da tu kuću mogu ako zatreba ponovo staviti pod hipoteku ili prodati, s obzirom da sam kupila zemljište, na kojem planiram graditi novu kuću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija