Jump to content

Pravo prednosti pri ponovnom zapošljavanju??


machak10

Preporučene objave

Pozdrav svima,nadam se da mi netko može pomoći pošto imam stvarno prilično velik problem,pa bih stoga molio pravni savjet ako može.Dakle o čemu se radi:

-do 05/02/2010 bio sam stalno zaposlen u xxxx d.O.o.,tada firma ulazi u stečaj i svi mi radnici dobivamo otkaz ugovora o radu zbog stečaja sa otkaznim rokom od 30 dana

-stečaj pokrećemo mi radnici(zbog neisplaćenih 6 plaća) i dobavljači sa željom da se ide u stečaj sa preustrojem pošto firma ima potencijal da opstane na tržištu a sa željom da sačuvamo svoja radna mjesta

-u razgovoru sa stečajnim upraviteljem potvrđeno nam je da ćemo u slučaju ponovnog pokretanja firme prednost pri zapošljavanju imati mi radnici koji smo tamo stečajem zatečeni

-danas firma počinje ponovno raditi,ja kao i velik broj kolega i kolegica nismo pozvani da se vratimo na svoja stara niti ikakva druga radna mjesta

-po mojim saznanjima zaposleni su neki novi ljudi dok mi sjedimo kod kuće i na teret smo ove jadne države

Ono što me zanima je da li je stvarno poslodavac imao obavezu ponovno zaposliti nas "stare" radnike ili je izjava stečajnog upravitelja bilo čisto mazanje očiju nama i deklarativne prirode te da li imamo ikakve zakonske osnove boriti se za povratak na naša radna mjesta?

Unaprijed zahvaljujem i nadam se brzom odgovoru. :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija