Jump to content

komplicirano ali ako netko zna...


silica

Preporučene objave

otac mi je prije smrti darovao nekretninu(koju je posjedovao prije ulaska u drugi brak)a u kojoj je živio sa svojom drugom ženom.Nakon smrti mog oca ona potražuje nerealan novac za ulaganja u kuću.Zanima me na koji način netko može dokazivati što je uložio u tuđu nekretninu?(računima,svjedocima?),odnosno na koji način i na osnovu čega to procjenjuje sudski vještak? Ona predlaže vještaka ,da li moram na to pristati,odnosno što ako ne pristanem?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strank mogu predlagati vještaka ali sud određuje vještaka.

nemoraš biti suglasan sa prijedlogom protivne strane.

 

ulaganje treba opravdati računima za materijal i izvedene radove ili svjedocima ukoliko su radovi obavljeni bez računa

što je rizično iz razloga št postoji mogučnost prijave poreznoj upravi.

ali za ulaganja bez odobrenja vlasnika teško se može dobiti traženi iznos osim onaj koji je potreban za redovito održavanje nekretnine.

 

na sudi izjavi da su nekretninu koristili bez plaćanja najamnine a ako se traži povrat uloženog treba se platiti i najam sa zakonskim zateznim kamatama.

 

mačeha može tražiti pola uloženog novca i ako dokaže ulaganje.

druga polovica je od umrle osobe koja nemože podnijeti tužbu i vršiti potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu hvala na brzom odgovoru,zanima me još da li sud mora poslati vještaka u moju kuću ako ona to traži(hoću pitati da li je dovoljno da jedna stranka traži vještaka),tko će ga platiti(jer ona predlaže da ga platimo po pola,ja na to ne pristajem) i na koji način vještak može odrediti koliko je ona uložila u kuću ako nema računa i svjedoka,samo moja riječ protiv njene ili eventualno moj svjedok protiv njenog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija