Jump to content

Zahtjev za prebacivanjem suđenja na drugi sud?


star1

Preporučene objave

Postoje objektivni i 'crno na bijelo' dokazivi argumenti koji kažu da suđenje na sudu na kojem je trenutno slučaj najvjerovatnije neće biti nepristrano.

 

Kome podnijeti zahtjev za prebacivanjem suđenja na drugi sud i u kojoj formi se to radi?

 

Mogu li sam predložiti na koji sud da se prebaci slučaj a koji bi predložio samo zato jer mi je bliži mjestu boravka od sadašnjeg, nemam tamo nikakve veze i sl. ?

 

Ako se usvoji takav zahtjev da li se mijenjaju i odvjetnici po službenoj dužnosti ako je npr. novi sud 200 km udaljen od 'starog'?

 

Na koliko će to odgoditi samo suđenje?

 

Ovo ne pitam iz razloga otezanja slučaja nego upravo suprotno. U više od godine dana koliko je slučaj na sadašnjem sudu otkad je podignuta optužnica, još uvijek se nije sastalo vanraspravno vijeće da odluči o žalbi pa smatram da mi je time prekršeno i pravo na suđenje u razumnom roku.

 

Unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu si, mislio sam na 'prigovor na optužnicu'.

 

Razloge zahtjeva ovdje nisam ni naveo a naravno da to nije sporost suda, po tome bi odavno tražio zahtjev za prijenos slučaja u Njemačku da je to moguće. ;)

 

To je bio više usputni komentar i pitanje, razlozi zbog kojih sam postavio pitanje su daleko ozbiljniji.

 

A bio bi zahvalan kad bi čuo i odgovor na pitanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija