Jump to content

neisplata placa prvo obrt a onda d.o.o


elvis311282

Preporučene objave

Postovavi

Pisem prvi put.Pokusat cu ukratko da objasnim svoju situaciju.

Radio sam kod tog poslodavca oko 4 godine, sve do pocetka 2010.Poslodavac je do 7 mjeseca prosle godine imao otvoren obrt.Dolazi do fin. problema, pa zatvara obrt, i otvara d.O.o.

Place koje mi ostaje duzan su> dvije place iz obrta, i cetri iz d.O.o. Sve zajedno negdje 35.000 kn. Odlazim na sindikat.Sindikat podnosi tuzbu OPcinskom Sudu.Dobijam poziv za rociste 4.05(obrt).Bivsi poslodavac me prije tog rocista zove na dogovor, predlaze obrocnu otplatu oko 1000kn mj s pocekom na nekoliko mj.Ne pristajem na njegovu ponudu, predlazem pola novca odmah a pola na rate, sto naravno on ne pristaje.Odlazim na prvo rociste(obrt), naravno poslodavcu ni traga kao ni njegovom zastupniku.Rociste odrzanu.Zatim dobiva poziv za rociste 18.05 (d.O.o).Dolazim na rociste ,poslodavca nema ali dolazi nj. odvjetnik.Sudac dobio sve potrebne dokumente,nije bilo nikakvog prigovora s poslod. strane,odluka ce biti objavljena na oglasnom zidu 27.05.Njegov odvjetnik je rekao da su podnjeli zalbu na obrt ovu prvo rociste.Nikakva rjesenja nisam dobio iz presude za obrt.

 

Pitanja

1.obrt kako oni mogu podnjeti zalbu a ja nisam dobio nikakvo rjesenje o presudi?

2.obrt opcinski sud>presuda>njihova zalba> sta dalije??

3.d.O.o opcinski sud>presuda> sta dalije??koji daljni postupci

4.kolko traje taj jedan spor?

5.d.O.o kako moze poslovati dalje njegova firma , a ostaje duzan isplatiti vise placa, vise radnicima?

6.prosle godine mu je bila financijska inspekcija,takodjer je dugovao radnicima ,kako to da ga nisu zatvorili firmu??

7.ima li smisla zvati opet fin. insp?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija