Jump to content

Lančani sudar - ljubazno molim mišljenje/savjet


spam_mujo

Preporučene objave

Situacija je slijedeća:

 

Sudjelovao sam u lančanom sudaru 4 vozila, ja sam bio u drugom vozilu po redu u sudaru.

Scenario sudara:

1. Prvo vozilo (ispred mene) je počelo kočiti i zaustavilo se (razlog gužva u prometu - Slavonska avenija)

2. Ja (drugo vozilo) sam zakočio i uspješno se zaustavio.

3. Par trenutaka nakon toga treće vozilo je kočilo i udarilo me u stražnji kraj. Zbog udarca je moje vozilo krenulo naprijed i udarilo prvo vozilo.

4. Četvrto vozilo je naletilo na treće vozilo i udarilo ga.

 

Policija je napravila izviđaj i sačinila zapisnik, jer ih je zvao vozač prvog vozila. Svi su alkotestirani 0.0, a policajac je rekao da će podignuti prekršajnu prijavu protiv vozača trećeg i četvrtog vozila.

 

Pitanja:

Imam li pravo naknadu štete za prednji dio vozila (kojim sam udario prvo vozilo nakon što me udarilo treće vozilo) po polici osiguranja trećeg vozila?

Iz čije police osiguranja će se naplatiti šteta na prvom vozilu (moje ili one od trećeg vozila)?

Ono što me zanima je hoću li morati snositi kakve materijalne posljedice sudara, iako nisam kriv za sudar?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija