Jump to content

površina oko crkve


anajrim

Preporučene objave

Zanima me kako se definira parkiralište uz crkvu (javno ili...), obzirom da određene osobe tjeraju djecu s tog prostora i ne dozvoljavaju rolanje ni igru ( naravno ne mislim za vrijeme obreda u crkvi, već tokom dana kad

nikome ne smeta). Može li se šetnja prostorom oko crkve tretirati kao ometanje privatnog prostora, čak se rabi izraz "provala" (župni ured ima odvojeno dvorište,ograđeno, i naravno da tamo nitko ne šeta)?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Svaka crkva je u drugačijem okružju, a i imovinsko-pravni odnosi nisu uvijek isti.

 

Vlasnički , prostor oko crkve može biti u vlasništvu Crkve, ali može biti i vlasništvo lokalne uprave, ili dr.

Međutim, ako prostor nije ograđen ili npr. obilježen natpisima tipa 'zabranjen pristup', a u pravilu se nalazi usred naselja, to je javni prostor.

Izrazi 'ometanje posjeda', a pogotovo 'provala', stoga su potpuno neprimjereni.

 

U praksi, nije mi baš poznato da bi netko tjerao mirne šetače u takvoj situaciji.

 

Druga je priča koliko se grupa djece uvijek primjereno ponaša na takvom mjestu, ali ako ne, to bi eventualno bilo remećenje javnog reda i mira.

 

Kako reagirati? Pretpostavljam nikako. Ako predstavnici Crkve ne žele da se djeca tamo igraju, neka prostor ograde ili obilježe. Koliko je to u skladu sa njihovom 'misijom' ocjenu će dati vjernici i drugi građani.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija