Jump to content

Kazna komunalnih redara - parkiranje


hrvoje1

Preporučene objave

Poštovani!

 

Danas sam parkirao auto u Sesvetskoj ulici (iza prometne škole na kennedyjevom trgu u zagrebu).

Ta ulica je slijepa i ukoliko je netko bio tamo zna o čemu pričam.

Naime postoji iscrtan parking koji se naplaćuje i preko puta njega je zgrada ispred koje se uz nogostup parkiraju stanari i eventualno netko drugi ako nađe slobodno mjesto.

 

Parkirana vozila ne smetaju prometu niti pješacima pošto su parkirani na cesti uz sam rub nogostupa.

 

Također ne postoji nikakav znak zabrane parkiranja ili zaustavljanja.

 

Komunalni redari su mi ostavili "diplomu" na staklu na kojoj je napisan iznos kazne i članak zakona koji sam prekršio, bez ikakvih podataka o vozilu, kontakt telefona ili adrese za žalbu i sl.

 

Bio bih zahvalan ukoliko netko zna da li se mogu žaliti na navedeni prekršaj i da li uopće postoji osnova po kojoj me mogu kazniti.

 

U toj ulici parkiram dvije godine i redari su svakodnevno tamo....do sad nitko nije kažnjavan.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 36.

 

(1) Javna cesta i njezin zaštitni pojas, odnosno kolnik i nogostup ili njihovi dijelovi, ne smiju se zauzimati ili oštećivati osim u slučaju opasnosti, izvođenja radova ili u drugim prilikama propisanim ovim Zakonom.

 

Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:12) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti, bila manja od 3 m, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 metra. (idi pa mjeri)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija