Jump to content

preuzimanje kredita


agamemnon

Preporučene objave

molim, molim savjet. razveli smo se pred godinu i pol i dogovorili da će on preuzeti otplaćivati kredit koji sam ja digla za preuređenje kupaonice u zajedničkom stanu. nakon razvoda ja sam se odselila sa našom kćerkom (student), a bivši muž i ja smo potpisali ugovor u banci o preuzimanju obveze otplate (ja sam ostala nositelj kredita jer banka nije imala ugovor sa poštankom bankom gdje on prima mirovinu - tako su mi rekli), s tim da je on morao još dati bjanko zadužnice ovjerene kod javnog bilježnika. Sada je situacija sljedeća: meni je sjala banka ovrhom na plaću jer on zadnjih pol godine nije uplaćivao rate, a nije ni kćeri davao niti kune pa ga je ona tužila i sada dobiva alimentaciju direktno s njegove mirovine. On inače ima dobru braniteljsku mirovinu, ali me je strah da mu banka nije mogla ovršno sjesti zbog alimentacije.

dakle, što mi je činiti i da li je moguće da onaj ugovor koji smo mi potpisali dobrovoljno u banci ne vrijedi ništa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je stan zajednički tj. bračna stečevina i u vlasništvu 1/2 i 1/2 tada imate pravo od bivšeg tražiti povrat 1/2 sredstava od kredita koji je uložen u obnovu stana.

 

tužbom tražiti povrat isplaćenih sredstava.

 

nije mi jasno zašto niste tražili podjelu bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

ako je stan zajednički tj. bračna stečevina i u vlasništvu 1/2 i 1/2 tada imate pravo od bivšeg tražiti povrat 1/2 sredstava od kredita koji je uložen u obnovu stana.

 

tužbom tražiti povrat isplaćenih sredstava.

 

nije mi jasno zašto niste tražili podjelu bračne stečevine.

 

hvala puno, nisam tražila podjelu bračne stečevine jer sam

pobjegla glavom bez obzira sa jedinom željom da ga više nikad ne vidim i ne čujem, pogreška, vjerojatno, ali tako je bilo. znači tužba, barem nešto, a da li sad imam pravo

pokrenuti podjelu bračne stečevine, nakon godinu i pol, i da li je moguće to sve napraviti a da se ne susrećem s njim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija