Jump to content

Kako se javno odreći .. svoga sina


Dare

Preporučene objave

Evo da probam pojasniti

 

od samoga rođenja dijeteta 1978 godine bila je sumnja da dijete nije moje.

nepitajte zašto sam ga zavolio i odhranio.

 

rastao sam se sa tom specijalkom majkom dijeteta i plačao alimentaciju.

 

nakon desetak godina dobio sam i pravo na starateljstvo te sam ga doveo sebi u njemačku i kod mene je bio do 21 godine starosti gdije ga je majka radi odsluženja vojne obveze opet dobila i zadržala 2 godine i tu je izgubio papire za njemaćku i nisu se više mogli napraviti.

 

javljali su se samo toliko kada im je trebalo novaca i to ne malo nego ono zapravo dobru sumu love.

 

kada sam prestao slati novce i htijeo dijetetu kupiti kuču rh došlo je do problema, zapravo on neče kuču nego motor i nakon toga me nazvao i rekao da ga u životu više ne nazovem i tu je bio kraj.

 

sada dijete ima 32 godine i jasno mi je da je on moj zakonski naslijednik i upravo zbog toga želim da ga se javno odreknem.

 

ja sam kupio lijepu kuču sa poslovnim prostorom 20 km od njihovog boravišta ali moj sin i njegov ponos nedozvoljavaju da mi se javi ili obrati iako nije zaposlen ni on ni majka.

 

od njegovog poziva telefonom da ga nikada više ne nazovem prošlo je već nekoliko godina.

 

Kako bi mogao javno da ga se odreknem ?

 

Pozdrav .. Dare

 

PS.

 

Da bi se izvršilo genetsko porijeklo, majka dijeteta kaže da ona neče tu sramotu !

 

Šta kažete vi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

 

Evo ovako:

 

samo zato što mu nisam kupio kawasaki prekinuo je kontakt samnom.

 

sada bi trbalo urediti i voditi jedan cafe bar gdije sam ja vlasnik 1/1 a tereta nema.

 

Posijed sa kučom katnicom i poslovnim prostorom je 1030 m2

 

pa nevjerujem da bi netko na svijetu želio imati takvoga nasljednika ili poslovođu.

 

ili da mirno gledam kako uprpaštava i mene i sebe a i imanje koje mu očigledno nije potrebno.

 

Dali netko zna kako se može odreči svoga dijeteta ! ( naslijednika)

 

unaprijed hvala !

 

pozdrav Dare

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne morate se odreći 'djeteta' od 32 godine koje se rasrdilo zato što nije dobilo kawasaki - sve što mu dajete je vaša dobra volja, nemate odraslu osobu te dobi uzdržavati, ništa mu ne morate davati, to je vaše.

 

Ne znam koji je postupak za odreći se djeteta, ali nema ni potrebe. Za slučaj vaše smrti, lijepo napišite oporuku i sami odlučite tko vas nasljeđuje.

 

Ili, kako je to vlasništvo 1/1, to lijepo prodajte, novce na banku i uživajte od kamata. A taj mladi čovjek neka sam stekne i kuću i što mu treba i - kawasaki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru

 

Tako če i biti ali ja bi volio ono prvo.

ali do sada se nitko nije javio ko zna kako ide kad se ntko nekoga hoče odreči.

 

Sa testamentom je u redu ali mu opet ostaje nužni dio kojega nije zaslužio.

 

Dali bi se tu moglo nešta preko novina, oni pišu svašta a ovo bi bila interesantna tema za mlade ljude koji se rastaju i naganjaju za alimentaciju i tome slično.

imamo dosta primjera i ovdije u forumu.

 

A posebno očevi koji se bore i plačaju 20 godina a i više a na kraju će doživiti to isto kao i ja ! ! !

 

Majke su uvijek u pravu i kod začeća i kod odgoja itd

 

a očevi su zanemareni i budu samo oplindrani do gole kože.

 

Trebalo bi otvoriti portal očeva koji bi iznijeli svoje probleme sa ženama te da tu dođe do ravnopravnosti !

 

Pozdrav Dare

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osporavati očinstvo ste mogli do djetetove 7 godine, naročito jer kažete da su postojale sumnje. Dalje je to imao vremena vaš sin do svojih 25g.

Sada možete platiti i cijelu stranu svakog dnevnog lista za plaćeni oglas, ali pravnog učinka neće biti.

Prema tome, ako ne želite da vas nasljeđuje, pokušajte se pronaći u nekoj varijanti koju omogućuju propisi. Npr. ugovor o doživotnom uzdržavanju bi mogao postići to što ste namjeravali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija