Jump to content

Ugovor o radu ili ugovor o djelu?


gringec

Preporučene objave

Poštovani,

 

Vlasnik sam novootvorene geodetske firme (d.O.o.) koja djeluje tek 6 mjeseci.

Firma ima trenutno 2 zaposlene osobe.

Obzirom da smo u početku, situacija je kakva je, trenutno nemamo uvjete trajnog zapošljavanja treće osobe.

Međutim, u razdoblju od mjesec dana javlja se potreba za trećom osobom u trajanju od cca 1 dan (8 sati)/tjedno za terenska mjerenja.

 

Zanima me koji je najlegalniji način rješavanja navedene situacije.

 

Dakle u mjesec dana imam potrebu za trećom osobom ukupno 4-5 dana po 8 sati dnevno.

 

Konkretno, imam osobu koju navedeno zanima,cijena satnice nije je dogovorena, davanja će podmiriti firma...

 

Napominjem da je osoba koju navedeno zanima nezaposlena.

 

obzirom da radimo terenska mjerenja ne želim riskirati da se išta dogodi (razni padovi, zmije, ubodi insekata i sl.), a da radnik nije na neki način prijavljen pa Vas molim savjete.

 

Gringec

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, imate mogućnost prijave radnika na nepuno radno vrijeme - čak i 1 sat dnevno. Prema tome ćete obračunavati i plaću i doprinose, a ugovor o djelu nije za vas legalna forma, čim poslodavac određuje radno vrijeme, mjesto rada, daje sredstva za rad i odgovara za rezultate tog rada prema trećima - sve nabrojano su elementi radnog odnosa za ugovor o radu. Dakle, prijavite ga na nepuno radno vrijeme, određeno ili neodređeno, kako vam je potrebno, jer mirovinskom prijavljujete broj dnevnih sati, a vi ćete s radnikom dogovoriti raspored radnog vremena kako je vaša potreba. Budući da ste rekli da je u pitanju terenski rad, pazite da vam to bude definirano u ugovoru o radu, jer raspored radnog vremena vezan je uz moguće ozljede na radu, a obuhvaćen je i dolazak i odlazak s posla. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija