Jump to content

Prilagođena brzina


igla91

Preporučene objave

Često u policijskim izvještajima čitamo ili slušamo...poradi neprilagođene brzine,bla,bla.

Što bi za policiju značio pojam...prilagođena brzina?

Svojevremeno je na TV bila emitirana emisija KRUGOVI,vrlo korisna,ali je više nema,nažalost.Jednom prilikom je jedan policajac odgovorio na to pitanje, da je neprilagođena brzina...svaka brzina iznad dozvoljene !!!

Znači,51 km/h u naselju je neprilagođena brzina???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Netočno je da je neprilagođena brzina veća od dopuštene.

 

Ovisi od slučaja do slučaja.

 

U gradu je ograničena brzina na 50 km/h, vozač prilazi pješakom prijelazu pored kojeg stoji nepropisno zaustavljeno dostavno vozilo, svako kretanje vozila brže od hoda pješaka je neprilagođena brzina.

 

Isto je izvan naselja gdje je prometnim znakom vozač obavješten o divljači na cesti.

 

Na vozaču je velika odgovornost i toga mora biti svjestan prilikom svakog pokretanja vozila.

 

Tko se s time nije spreman nositi nije mu mjesto za volanom.

 

Ako ima novaca može se osigurati po osobnoj odgovornosti i ugovoriti kasko osiguranje vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Netočno je da je neprilagođena brzina veća od dopuštene.

 

Ovisi od slučaja do slučaja.

 

U gradu je ograničena brzina na 50 km/h, vozač prilazi pješakom prijelazu pored kojeg stoji nepropisno zaustavljeno dostavno vozilo, svako kretanje vozila brže od hoda pješaka je neprilagođena brzina.

 

Isto je izvan naselja gdje je prometnim znakom vozač obavješten o divljači na cesti.

 

Na vozaču je velika odgovornost i toga mora biti svjestan prilikom svakog pokretanja vozila.

 

Tko se s time nije spreman nositi nije mu mjesto za volanom.

 

Ako ima novaca može se osigurati po osobnoj odgovornosti i ugovoriti kasko osiguranje vozila.

 

petpetice,potpuno se slažem s vama...od slučaja do slučaja.

Znači,policajac je u KRUGOVIMA rekao...neistinu.Bilo mi je muka kad sam to čuo.Eh,kad bi svi vozili prilagođenom brzinom (za mene je to...najveća brzina u kojoj je vožnja sigurna,nekad je i 10km/h prebrzo))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani

Okrugli znak 50 km/h i sa vanjskim crvenim rubom pripada u kategoriju zabrane.

 

Ja bih rekao da to znači zabranjeno voziti 50 km/h a dozvoljeno bi bilo 49 km/h

 

Prilagođena brzina je onda kada se vozilo može svakovremeno zaustaviti i izbjeći saobračajnu nesreču, znači pregledno i svijesno upravljati vozilom radi naše i vaše sigurnosti u saobračaju.

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dare je napisao:

Poštovani

Okrugli znak 50 km/h i sa vanjskim crvenim rubom pripada u kategoriju zabrane.

 

Ja bih rekao da to znači zabranjeno voziti 50 km/h a dozvoljeno bi bilo 49 km/h

 

Prilagođena brzina je onda kada se vozilo može svakovremeno zaustaviti i izbjeći saobračajnu nesreču, znači pregledno i svijesno upravljati vozilom radi naše i vaše sigurnosti u saobračaju.

 

pozdrav

 

..ja bih rekao da je dozvoljeno voziti 50 km/h,a 51 već nije.Da vidimo što će reći znalci.Potpetice,pomagajte,zlu ne trebalo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala stari moj !

 

a za ovo tvoje matematičko pitanje, mogu ti samo reći.

 

neki su išli u školu besplatno a neki zađabe.

 

koliko ti kilometara pređeš dnevno i šta prevoziš to neznam.

 

a ja prevozim ljude i dijecu već 25 godia a nemam bodova.

 

dnevno bez autoputa pređem između 250 i 300 km a sa turistikom daleko više, a takvih sudara kao ti nisam imao. 3 puta smiješ pogađati zašto.

 

ali kada budem u domovini pozivam te na pivu pa da se malo poveselimo i popričamo

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bravo Dare,ponio si se kao pravi gospodin.Da ne zamaram ostale sudionike foruma našim razgovorom,javit ću ti se porukom,i veselim se toj pivi.Samo,nije mi jasno o kakvim to mojim sudarima pričaš?

I ja sam vozač već 26 godina i nikad,ali baš nikad nisam prouzročio niti najmanju nezgodu.Prevozim i ljude i robu,profesionalno.

Inače,išao sam u školu zabadava,tada se još nije plaćala.Slutim da smo približno generacija

Sve najbolje i pozdrav svim forumašima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dare je napisao:

Da budem Kratak

 

ono sa školom nisi skužio ali nema veze

 

vidimo se u mome novo otvorenom clubu 202 strizivojna vrpolje.

molim da mi oproste forumaši na ovom dopisu, znam da nepripada na ovu stranicu ali ..

 

pozdrav

 

...kratak se piše malim slovom,a nazivi mjesta se pišu velikim slovom.Onaj zadatak iz matematike je za drugi razred OSNOVNE škole.

Pazi na cesti,vidiš što se zadnjih dana događa vozačima autousa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija