Jump to content

stambeno zbrinjavanje hrvi


grozni

Preporučene objave

s jedne strane slažem se s tobom ali treba otvoreno i o ovom što sam prethodno naveo razgovarat budući da se nitko ne javlja malo sam razočaran sve nas peku iste rane a čini mi se da smo izgubili hrabrost kad je završio rat ljudi moji šta je pa nije vrag(kamo sreće da je)da o tome ništa nitko nezna od tolikog broja branitelja, ja znam i lažu(žao mi je što ovo moram reći) svi koji kažu da ne znaju svi smo mi jedno veliko nula i šta god nam se ubuduće bude događalo neka i treba nam kad nemamo petlje ama baš za ništa a o slozi da i ne pričam :skakuce::panika::srednji: :laze: :ljut::neznam::sklanjaj::hipnotizer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo je to prije dvije ili tri godine i to na zidu u opcini Crnomerec u Zagrebu.Nisam ljut,imam malo bodova na listi i to je normalno.Iskreno govoreci ne znam koji sad na listi u Zagrebu.Sam sam podigao kredit u banci i stambeno se zbrinuo.Visoka mi je rata i sad nam jos skidaju 10% mirovine.Realno nisam mogao cekati jer bi prije umro.Ma tesko je to sa stambenim zbrinjavanjem,svjestan sam koliko ima u Hrvatskoj branitelja stradalnika koji zive u teskim stambenim uvjetima i cekaju godinama.Puno toga ovisi gdje branitelj zivi tj. u kojem mjestu.Mislim da branitelji u Primorsko Goranskoj zupaniji najbolje stoje po tom pitanju,njihova zupanija je najbolje to rjesavala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tema je ozbiljna,drhtim dok pisem da mi nesto ne izbrisu ali dobro popio sam sad xanax od 2mg i bolje je.Kokosi su mi dobro i spavaju bez terapije,valjda su samo kokosi jos O.K. u ovoj zemlji.Kad sam pisao da stambeno zbrinjavanje ovisi o mjestu prebivalista to je vazno.U Zagrebu se izgradilo na tisuce stanova ali gradu je steta dati zemljiste za branitelje.E rodo moj nema tu zarade.Bolje narodu prodavat stanove po 2000 eura.Svasta se ima tu za reci a bilo bi najbolje da se jave branitelji koji su podstanari sa djecom i cekaju 15 godina na listi.Zbog njih cu pokusat biti ozbiljniji u ovoj temi :zao::smijeh::smijeh::smijeh::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbog njih sam sve ono prethodno i napisao ja ne drhtim jer nemam zašto ja ću pisat oni neka brišu baš me briga strašno je kad ti prijatelj,dragovoljac HRVI ima mirovinu 3000kn nezaposlenu bolesnu ženu koja je više u bolnici nego doma,troje školaraca,malu kuhinju i jednu sobu,banju dijeli sa bratovom četveročlanom obitelji,a u isto vrijeme stanove dobivaju oni koji imaju lipe kuće samo bez građevinske pa se vode ko da nemaju ništa ili čovjek u hercegovini ima kućerinu od 300 kvadrata u hrvatskoj se vodi kao podstanar sa ženom i troje djece pančić mu da kredit 450000kn gdje je tu pravda zar te to ne boli a di su svi oni nesretni branitelji bez HRVI zar oni nisu zaslužili stan ili kredit samo zato što iz bilo kojeg razloga nisu ostvarili status HRVI zamisli mog prijatelja,on i žena oboje dragovoljci,a vjeruj mi na ratištu je uvijek bio među prvima,1998 počeo se liječit od PTSP-a,2000.g dobije sina koji je dosad imao 5 operacija i koliko ja znam čekaju ga još dvije,liječeći djete nije imao vremena za sebe i šta sad za HRVI zakasnio ima 47 god i trenutno mu se rješava mirovina pa te pitam,dragi moj depresivac,šta će bit s njim (žena ne radi, 3 djece u školi) A KOLIKO JE TAKVIH???????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj prijatelj dragovoljac ima takoder tesko bolesnu zenu koja je u mizernoj invalidskoj mirovini,ima dvoje djece koje skoluje a i sam je psihicki bolestan i nikad nije trazio status HRVI.Zive u 30 m2.Proklet bio svaki stan ili kuca koju su muljatori stekli na lopovski nacin uz blagoslov nasih cijenjenih institucija.Grgure,da nema u meni tog bijesa zbog takve nepravde izgubio bi inspiraciju za pisanje.Posto ce nepravde uvijek biti i ja cu uvijek imati sto napisati.Moram sve podsjetiti na onu neozbiljnu odredbu u zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz 1996 gdje su u zakon decidirano stavili rok da ce do 2002. sve HRVI stambeno rijesiti.Bili su to veliki mozgovi,e sad u ove novije zakone stavljaju odredbu da ce se izdvajati financijska sredstva za stambeno zbrinjavanje u skladu sa financijskom mogucnosti nase zemlje a ta mogucnost u ovoj krizi je mizerija.Mnogi branitelji ce morati prestati ocekivati stambeno rjesavanje i to je zalosno.Uvijek se mozemo vratiti na pocetak i bit svega:kolike su milijarde pokrali,vec su mogli sve nas stambeno rijesiti.Moramo se uvijek vracati na istu pricu ma koliko ona bila dosadna.Pa, nasoj drzavi je trebalo 15 godina da stambeno rijese 100% invalide 1. skupine. kojih ima oko 500.Da nije tragicno bilo bi smijesno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bijesa???prijatelju moj prepun sam ga i pojede me, najviše me ubija što ne mogu ništa promjenit,jer u ovoj ludoj državi,a volim je kaka god je naša je,velikom se lopovu skida kapa,a malom glava,ovo ti je borba sa duhovima,pa nije ih sramota kad i na tv vidiš sudbine branitelja-povlašteni,a gladni,žedni,goli i bosi bez krova nad glavom i kad neko pop.... pa napravi urnebes naglasak je na"razvojačeni branitelj" ili "branitelj liječen od PTSP-a". a njihove krivice ko eto nema u svim tim nesretnim sudbinama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grgur je napisao:

s jedne strane slažem se s tobom ali treba otvoreno i o ovom što sam prethodno naveo razgovarat budući da se nitko ne javlja malo sam razočaran sve nas peku iste rane a čini mi se da smo izgubili hrabrost kad je završio rat ljudi moji šta je pa nije vrag(kamo sreće da je)da o tome ništa nitko nezna od tolikog broja branitelja, ja znam i lažu(žao mi je što ovo moram reći) svi koji kažu da ne znaju svi smo mi jedno veliko nula i šta god nam se ubuduće bude događalo neka i treba nam kad nemamo petlje ama baš za ništa a o slozi da i ne pričam :skakuce::panika::srednji: :laze: :ljut::neznam::sklanjaj::hipnotizer:

 

U potpunosti se slažem stobom u vezi sloge i laži.

Danas sam čuo za neke koji su na listi,pa sve nevjerujem kako ih nije sram(kuća uređena,asfalt na okučnici,dobri auti,još bolja mirovina.)Eto dragi prijaatelji zašto ovi potrebiti nemogu doć na red.A ovakvi o kojima sam pisao ništa neznaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma prijatelji moji dragi, treba javno reći da su stambeno pitanje riješili dečki koji su jedinci u roditelja ali po našim zakonima na žalost nemaju ništa, pa sad imaju duplo, a i ko je imao na sebi prepisao je na braću ili već koga te pojedinim umirovljenim GENERALIMA vere iz guzice ali samo jednim uhom, da im mogu preneti informsciju,a i meni su djeca odrasla čekajući kredit,da se razumijemo ja sam sebi napravio kuću, nisam proleter bio niti ću biti, ali ovako ne ide, nisam podobanpa ne vjerujem da ću ostvariti pravo ni na pratnju u sprovodu kao takav a kud kredit, prošle god bio 16, a ove 41 na rang listi pa vidi. i afrika je za ovo manje banana. :palacdolje::palacdolje::palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

točno prijatelju o tome sam i htio razgovarat ali svak se boji i šuti ma da pričamo mi između sebe svi znamo tko je imao pravo na stan ili kredit ali isto tako znamo i tko je dobio većina ih nije zaslužila samim tim što su pronašli rupe u zakonu (sinovi jedinci,roditelji živi pa sve na mjima,vlasnici i te kako dobrih kuća bez grđevinske,oni koji su naslijedili kuće a nisu ih prebacili na sebe pa ko eto nemaju ništa)pune ruke posla za USKOK ali dok i ako uskoče vrag neka nosi one kojima treba uz malo dobre volje svese to brzo da rješit nek prošetaju gospoda malo po braniteljskim stanovima nek vide tko i dali netko u njim živi ilisu vrlo rzo prodani,a onda u MUP-u provjere o mjestu prebivališta prije i poslje dobivanja stana,a ako je u pitanju kredit nek provjere što se napravilo sa dobivenim novcem nije problem ako već dolazi nekakva komisija "prosto ko pasulj"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav

i ja sam još davne 95. tražio kredit za kupnju stana, još dok je Pašalićka bila na čelu stambene komisije u Čerininoj...naravno, nisam ga dobio jer nisam bio "MPP", iliti bjeločarapić...ZNA SE kome su se dodjeljivali i stanovi i veliki krediti...po odlasku u mirovinu, 2002. moji dokumenti su prebačeni u MOBMS, i naravno, opet ispočetka, čekaj magare dok trava naraste...prije ću krepati nego ostvariti rješavanje stambenog pitanja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija