Jump to content

ovrha


anonimno

Preporučene objave

Molim savjet; bivsa supruga mi nije isplatila u dogvorenom roku iznos dogovoren prilikom brakorazvoda. tuzio sam je i dobio spor jer dokumentacija o dugu je cista. Medjutim ona je prodala zajednicku imovinu i kupila kucu na ime svog novog muza. Ako kuca glasi na njega da li se ja mogu uknjiziti na nju s obzirom da joj nemam na nista drugo 'sjesti'?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morati ćete pobijati taj pravni posao koji je ona obavila tj. prodaju zajedničke imovine - radi se o paulijanskim tužbama kojima se pobijaju pravne radnje dužnika na štetu vjerovnika.

 

Tužite i njega jer i bračni drug odgovorava za dugove, stavite zabilježbu tog spora na nekretniu da ju opteretite.

 

Neće se baš samo tako provući a dug joj ostaje svakakao. Predstoji vam dugogodišnji sudski spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da pojasnim; pri rastavi braka s bivsom suprugom sklopljen je ugovor da njoj ostavljam kucu, a da ce ona tu kucu prodati i kad proda (do kraja te tekuce godine) mene isplatiti s odredjenim iznosom novca.

Ona je tu kucu prodala, rekla mi da mi novce ne da i ja sam je tuzio. Medjutim, ona se u medjuvremenu udala i kupila kucu (u izgradnji) i tu kucu upisala na ime novog supruga jer ima jos ljudi kojima je duzna i da nista ne bude na njoj. To se moze smatrati bracnom stecevinom s novim muzem, mada se zna da on u taj brak nije unio nista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija