Jump to content

Šta učiniti ako majka zanemaruje i ugrožava život djece???


xnxiv_zg

Preporučene objave

samohrani sam otac troje malodobne djece sin(12),kćer(10) i mlađeg sina(6). ,sud mi je povjerio

uzdržavanje djece(2008god), susreti sa majkom su određeni na sljedeći način utorkom i

četvrtkom od 17 do 20 sati i svaki prvi i treći vikend u mjesecu od subote u 10

sati do nedjelje u 19 sati,zatim svaki drugi državni i vjerski praznik te

polovinu svih školskih praznika!

 

Odlučio sam se potražiti Vašu pomoć te savjet,jer su moja djeca izložena

zanemarivanju te čak i ugrožavanju života za vrijeme boravljenja kod svoje

majke.

 

Moja starija djeca sin i kćer već duže vrijeme nemaju kontakt sa svojom majkom.

Dok moje najmlađe dijete,redovno odlazi kod svoje majke.Najmlađi trenutno

provodi pola školskih praznika kod majke,majka ga zanemaruje na načine da ne

vodi nikakvu brigu o djetetu, moje dijete kod majke od 01.06. i od tada

nijedanput nije oprao kosu i samo se dvaput istuširao,na pitanje zašto

nije?!-zato jer mama neće oprati mu kosu! Zube uopće ne pere opere ih isključivo

onda kada ga ja kontaktiram putem telefona i kažem mu da ih ide oprati,jer mama

mu se nesjeti reći da ode u kupaonu.

U više navrata u ovih 23 dana telefonski mi se djete požalilo da nije jelo

ujutro kada se probudilo,a ja sam ga zvao popodne oko 15 sati.

Događaju se stvari koje ponajviše utječu na moje djete i to loše utječu,Najmlađi

trenira aktivno nogomet već punih godinu dana i od 9 mjeseca treba biti

registriran igrač HNS-a.

Majka ga odgovara od treninga,jer se to njoj ne sviđa,prije malo više od mjesec

dana ga je kod majke ugrizla buha,što ona nije primjetila već kad je djete došlo

doma sutradan ujutro mu je izbila reakcija po cijelom tijelu i završili smo kod

doktorice.Dobio je antibiotičku kremu sinopen za mazanje.

Prije tjedan još gora situacija na djetetu su bila dva krpelja jedan na ramenu a

drugi na pupku ,majka mu je to izvadila ali nije odreagirala niti ga je odvela

kod liječnika,već je svima to odlučila prešutjeti.

Da mi najmlađi sin nije to rekao ja to nebi ni znao,a da mi djete dobije meningitis

ja nebi ni znao od čega ni kako!!

Već skoro dvije godine se susreti s majkom održavaju i uvijek isti problemi,moja

djeca kada su tamo su zanemarivana i još im se što je najgore ugrožava život,a

ja nemogu ništa poduzeti jer su mi vezane ruke!Prošle godine majka je toliko

svaki put kada bi vidjela kćer pričala o mojim novcima i nagovarala ju da uzme

od mene novce i odnese ih k majci,sve dok kćer to i nije napravila,potaknula je

djete na krađu!!Što je za mene monstruozno da jedna majka može učiniti i toliko

negativno utjcati na psihu djeteta!

Prijavljivao sam majku mnogo puta na centar za socijalnu skrb,ali se ništa nije

promjenilo u ove dvije godine, centar za s.s. bi obavio razgovor sa majkom ali

bi majka i dalje nastavila se ponašati isto.

 

Moja djeca imaju 13 treninga tjedno: sin najstariji ima boks 3x puta,ju-jitsu 2x,

kćer ima ju-jitsu 2x puta,zagrebačke mažoretkinje 1x put i boks 2x puta,

najmlađi sin ima nogomet 3x puta.

Niti na jedan trening njihova majka uopće ne dolazi, uopće u jednoj cijeloj

školskoj godini niti jedanput nije došla na informacije niti roditeljski

sastanak!

Ni na jedan kćerin nastup sa mažoretkinjama,niti na polaganje pojasa iz

ju-jitse,niti na turnire u nogometu!! Što je sve jako žalosno da nju njena djeca

uopće nezanimaju laže ih i daje pusta obečanja.

Jedino što radi snjima kad bi bili kod nje je pričanje pogrdnih i ružnih rječi o

meni njihovm ocu.

Djeca su izvrgnuta ponašanju kakvo ne priliči niti jednoj majci,ja više neznam

kome da se obratim kako bi svemu ovome došao kraj jer najviše su povrijeđena

djeca kojoj majka i kada bi bila kod nje ne pruža siguran život,te adekvatnu

brigu o djeci!!

 

Pomozite mi ,molim Vas jer sam nemogu ništa jer mi svi kažu "ALI ONA JE NJIHOVA

MAJKA..."da istina ona je majka koja ugrožava život djece svojim neprikladnim

ponašanjem već skoro dvije godine,zanemarivanjem te nebrigom za njih,te svaki

puta djeca su završila kod doktora kada bi se vratila od nje!!

 

 

nemogu više gledati kako se djeca uništavaju i jedino što mi možda preostaje je

oduzet skrbništvo majci!!Jer svakim svojim postupkom štetno utječe na djecu.

Očajan sam i neznam što napraviti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ponajprije, mali ispravak - samohrani otac niste, već roditelj kojemu su djeca nakon razvoda povjerena na zajednički život i brigu.

 

prema onom što opisujete, od oduzimanja roditeljske skrbi (postupak se pokreće u slučajevima teškog zlostavljanja i zanemraivanja djece, što Vaša, budimo realni, ipak nisu) puno bi učinkovitije bilo od centra zatražiti susrete pod nadzorom, kako bi se izbjegle situacije u kojima majka nastoji manipulirati djecom (zaista nisu dužna slušati pogrde na Vaš račun, a pogotovo ne nagovaranja da ukradu novac),a djeci ipak omogućili kontinuirani susreti s majkom.

u dopisu kojim ćete od centra tražiti nadzor (šaljite ga poštom uz povratnicu, ili ga osobno odnesite u dva primjerka u centar te tražite upis urudžbenog broja na Vaš primjerak) navedite konkretne slučajeve majčine nebrige; ja bih se na Vašem mjestu usredotočila na ugriz buhe, što ukazuje na sumnjivu čistoću majčina stana, uvreda na Vaš račun koje djeca moraju slušati, nagovaranje na krađu, a manje na to što dijete nije jelo kad je ustalo (zašto? nije bilo hrane, ili mu nije bilo servirano?, jer, ako je ovo drugo, mogli bi Vas "poklopiti" da bi si šestogodišnjak ipak već mogao sam uzeti jesti, a ako ne zna, onda je to dokaz da ste Vi loš otac jer ga niste naučili; isto vrijedi i za pranje zubi, tuširanje i pranje kose). također, ne bih puno spominjala ni krpelje; naime, lako ih je previdjeti jer su sićušni, a ukoliko ih je majka odmah izvadila, vjerojatnost zaraze meningitisom ili lajmskom bolešću vrlo je mala i odlazak liječniku zaista je nepotreban (problem nastaje ukoliko se krpelji ne skinu duže od 24 sata, onda se oko mjesta uboda može pojaviti crveni nepravilni rub i otok, pa je odlazak liječniku i preventivna kura antibiotika neizbježan...znam iz iskustva s vlastitom djecom i njihovim ocem, koji mi ni na mukama nije htio reći gdje je bio s njima da su pokupili krpelje, pa da znam tražiti savjet od epidemiološke službe...da ih je vidio skinuo bi ih i ne bi bilo problema...a centar cijelu priču nije "doživio" kao problem).

ukoliko mudro sročite zahtjev i istaknete probleme koje možete argumentirati, bez pretjeranih reakcija i emocija, te ishodite susrete s majkom pod nadzorom, možda se riješi i problem majčina nedolaska na dječje treninge i natjecanja, jer to može biti sasvim zgodna stavka za uvrštenje u plan provođenja nadzora :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!

Dvoje starije djece ne odlazi majci jer i kada bi bili kod majke na više dana majka nebi provodila uopće vrijeme s njima,kada bi radila ujutro radila bi do 14 sati,ali bi dolazila tek kasno navečer doma...djeca su joj iskazala da im se to nesviđa da ju uopće ne vide ali njeni su odgovori bili da nije njihova briga di je i šta radi i da im ništa ne fali s bakom i dedom!!!

Djeca su najmanje vremena provodili sa majkom ..a i smeta im što druge mame dolaze i na treninge i u školu a njihova NIKAD.. oni su bili povrijeđeni milijun puta obečavala je i obečavala ali se nikad u svome odnosu prema njima nije promjenila! Jednostavno ju ništa ne zanima!-a na drugu stranu bi znala prijavljivati na socijalnu službu kako njih dvoje njoj ne dolazi..

 

Što se tiće odgoja djece,samostalnosti i njihove osobne higijene,svi su samostalni najmlađe djete kad je kod mene doma netrba mu se ne ni govoriti da mora ići u kupaonu ujutro umiti se i oprat zube,sam se tušira i pere kosu,a i sam si zna uzeti jesti ujutro ili mu daju ako nešto nemože starija sestra i brat..

 

Tako da nemože doći do situacije da sam ja neadekvatan otac

jer najmlađe djete kakav god da bio i navike imao kada njemu mama kaže da nemora prat zube da nema veze on će ju poslušati jer to je njegova mama.

I on će reći mama je rekla da netrebam!!

Situacija je veoma škakljiva jer majka ih na sudu nije dobila iz veoma konkretnih razloga..sa zadnjim djetetom je bila 3 godine doma i tu je krenuo pakao-jer niti je htjela kuhati,niti oprati niti pospremati niti ništa.. Ja sam radio dva posla tako da me nikad skoro nije bilo doma,i znam da nisam bio tu da pomognem,ali to neopravdava njene postupke niti ponašanje.

Naša spavača soba je izgledala tako da niste vrata dokraja mogli otvoriti od smeća i robe koja je prekrivala pod,najmlađe djete je spavalo u tom smradu a prozor nikad nije otvarala,soba je bila puna vlage,a djete je bilo izloženo svemu i svačemu zato danas je i stalno bolestan p rječima doktorice!

djeca nisu imale čiste robe dvoje starijih bi odlazili ujutro u školu bez gača i čarapa,a jedino što su znali za jest je bio sendvić!!

Tu i tamo bi nešto skuhala i kad bi se jelo to bi ostajalo na stolu danima a poslije bi to samo gurnula u peć pa bi stajalo tjednima dok se plijesan nebi stvorila!Katastrofa.. Kćer mi je počela mokriti u krevet ona joj nije htjela promjeniti plahtu jer joj se neda,doktori u klajčevoj su rekli da je došlo do mokrenja jer je sve na bazi psihe!

Djeca su patila a ja kad bi došao doma nešto bi i pospremio ali bi za par dana sve bilo po starom!

Kada je došla socijalna u kuču i vidjela to sve zgrozila se je,i dali su joj rok od 30 dana da sve dovede u red i da će oni onda doć,upozorili su ju da je neadekvatna za djecu da im pruža loš primjer ...Ali ništa bilo je isto a i gore,kada su opet došli za 30 dana našao ih je isti prizor koji je nezamisliv,gori od onih u odredima za čistoću..

Uložio sam mnogo truda i vremena u ovih dvije godine da djecu naučim ispravnim navikama,hodao sa njima kod psihologa da sve to kalše zaborave,i sada opet ona pokušava uništiti djete..a ja da radim šta.??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svakako tražite nadzor nad izvršenjem roditeljske skrbi, tj. nad susretima i druženjima. imate više nego dovoljno argumenata, a i majčino ponašanje iz prošlosti ukazuje da bi to bilo najbolje rješenje (čini mi se da bi i njoj dobro došla psihološka, ako ne i psihijatrijska pomoć)... bilo bi dobro kad bi dobili podršku psihologa kojima ste vodili djecu (psihotramua centar u klaićevoj?), pa da se obrate centru sa službenim zahtjevom za zaštitu djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija