Jump to content

Pomoć oko prekovremenih


visokinapon

Preporučene objave

Pozdrav svima !

 

Molio bih nekoga da mi pomogne oko izračuna prekovremenih sati u periodu 3,4,5 i 6 mjesec.U ta četiri mjeseca,zakjučno sa 30.06. imati ću odrađeno 848 sati:

ožujak:245

travanj:206

svibanj:207

lipanj:190(najmanje).

Kako moj poslodavac obračunava sate nemam uvida jer platnu listu nisam dobio već godinu dana.

Koliko bi tu bilo prekovremenih sati?

Plaća mi je fiksna 4750 kuna netto a prekovremene on jednostavno ne plaća.Ne radi se o preraspodjeli radnog vremena.

Zahvaljujem na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radno vrijeme (dnevno i tjedno) definira se ugovorom o radu, tamo bi trebalo pisati i da li se radi subotom ili je rad raspoređen u petodnevni radni tjedan (o tome ovisi dnevno radno vrijeme -npr trgovci, frizeri i slični imaju 7 sati od ponedjeljka do petka, a subotom 5 sati - takve sam ugovore viđala). Zakon o radu kaže da je puno radno vrijeme 40 sati tjedno i sve što je preko toga (a nije preraspodjela) bilo bi prekovremeni rad. Znači, uzmite u ruke kalendar od mjeseci koje navodite, pogledajte u ugovoru o radu koliko vam traje radni tjedan i zbrajajte, više od 40 sati tjedno ne može biti redovno radno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija