Jump to content

Alkohol+brzina+vozačka


Hrvach

Preporučene objave

Prije svega lijep pozdrav!

 

2.5.2010. zaustavljen sam u 4h ujutro. Slijede podaci koje sam dobio od prometnog policajca:

 

ZAPISNIK O IZMJERENOJ BRZINI KRETANJA:

- brzina u naselju ograničena na 50km/h

- kretao sam se brzinom od 100km/h

- umanjena za sigurnosnu razliku iznosi 90km/h

 

ZAPISNIK O PRISUTNOSTI ALKOHOLA

- prihvaćam ispitivanje

- ne poričem rezultate

- koncentracija alkohola od 1,33g/kg umanjena za 0,1g/kg što iznosi 1,23g/kg

 

PREKRŠAJNI NALOG (stigao 29.6.2010.)

- kretao sam se brzinom za 40km/h većom od dopuštene

- kazna 2000kn

 

- bez vozačke dozvole

- kazna 300kn

 

- "što je tom prilikom upravljao navedenim osobnim automobilom iako je imao 1,33g/kg alkohola u organizmu, što je utvrđeno alkometrom Dräger (umanjeno za granicu dopuštene pogreške od 0,1g/kg)"

- kazna 2000kn

 

 

Zadnje navedeno sam namjerno citirao jer mi nije jasno zašto piše da je 1,33g/kg i da je umanjeno ako 1,33g/kg umanjeno za 0,1g/kg iznosi 1,22g/kg kako i piše u zapisniku.

 

Ali glavna poanta mog posta je kako prigovorom pokušati umanjiti kaznu. Student sam, vozilo koje sam vozio nije moje. Također sam mlad vozač.

 

Prometni me je policajac pustio da nastavim upravljati vozilom jer sam mu rekao da moram otići po prijateljicu koju maltretiraju neki dečki u jednom klubu na što je on odgovorio da tako nešto još nije čuo i pustio me iako je na samom početku rekao da ću ići na triježnjenje u stanicu.

 

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Lijepi pozdrav,

 

nakon 3 godine došla je presuda za djelo koje sam počinio kojom su, na moju žalost, potvrđene sve kazne izrečene na licu mjesta (2000kn za brzinu, 2000kn za alkohol i 300kn jer kod sebe nisam imao vozačku dozvolu). Dakle, sud mi nije umanjio apsolutno ništa.

 

Nekoliko stavaka iz presude mi nije jasno pa bih molio nekog stručnijeg za pojašnjenje. Ne znam hoće li vam išta značiti, ali tekst same presude je: "Odbija se kao neosnovan prigovor okrivljenika [ime Prezime] i potvrđuje pobijani prekšrajni nalog."

 

Kroz presudu se cijelo vrijeme provlači podatak o 1,33g/kg za alkohol iako je s tolerancijom 1,23g/kg. Je li to neka pogreška ili se uistinu u presudi piše podatak bez tolerancije.

 

Također, uz presudu sam dobio 2 uplatnice; jednu za sudske troškove (190kn) i drugu za troškove kazne (4300kn), ali u cijeloj presudi ne spominje se nikakav rok uplate ili slično pa me zanima do kada trebam to onda uplatiti.

 

Također me zanima, mogu li se žaliti nekako na ovu presudu. Koliko vidim, nigdje ne piše je li presuda pravomoćna ili nepravomoćna niti da imam ili nemam pravo na žalbu.

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tražili ste nekog stručnijeg, ali nećete imati te sreće, odgovoriti ću ja i zatvoriti temu.

 

Za obje količine alkohola je kazna ista.

 

Prošlo tri godine, fakultet ste završili (ili već trebali), glavni razlog za prigovor je potrošen i sud potvrdio presudu.

 

Presuda je pravomoćna, a rok za plaćanje je ODMAH.

 

Upravljali ste brzinom od 100 km/sat u naselju pod utjcajem alkohola od 1,33 g/kg, kazna potvrđena, bravo sudac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija