Jump to content

Obracun totalne stete u HR Auto njemackih tablica


difre

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Prije ca.3 Mjeseca imao sam saobracajnu nezgodu u hrvatskoj u kojoj da napomenem, ja nisam kriv.

Procijenitelj u njemackoj utvrdio slijedece:Steta na vozilu u Eurima, 11700,- trzisna vrijednost vozila ovdje, 9800,-znaci totalna steta jasna stvar.Olupina vozila je procijenjena na 3200,- znaci ostatak od 6600,-bi trebalo biti isplaceno od strane protivnickog osiguranja.

 

Jucer dobijem pismo i osiguranje mi nudi 4000,-€!!!

Obrazlozenje izmedju ostalog:posto se steta dogodila na podrucju hrvatske,primjenjuju se hrvatska praksa o obracunu totalne stete...???

Na koju su oni foru dosli na tu cifru nigdje nepise.Nikakv obracun ili slicno samo traze broj konta da posalju pare i to je sve.

 

E sad vas ja pitam kakva je praksa obracuna totalne stete u hrvatskoj?Po ovim postovima koje sam tu u forumu procitao mislim da nebi trebalo biti neke razlike.

Dali je netko od vas imao slicna iskustva?

Zahvalan unaprijed.

 

difre

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne preuzimati ostatke vozila, tražiti isplatu kataloške vrijednosti.

 

Svu komunikaciju vršiti pismenim putem.

 

Ukoliko je vozilo već u Njemačkoj, kasno je za nepreuzimanje ostataka vozila, ali tražiti da vaša osiguravajuća izvrši procjenu i isplatu temeljem Ugovora o zelenoj karti ili Kretskog sporazuma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.

Vozilo se nalazi u njemackoj a isto tako sam izvrsio procijenu auto kod mog osiguranja.Za izplatu stete kazu nisu zaduzeni i da pare trazim od protivnickog osiguranja.Dao sam sve odvijetniku ovdje pa cemo vidjeti sta ce biti dalje.

Mene zanima dali je praksa obracuna totalne stete ista u hrv i ovdje u njemackoj?

Imam jos jedno pitanje:

Zanima me koja je kataloska vrijednost mog auta i gdje to da provjerim?

 

Hvala unaprijed i poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

difre je napisao:

Za izplatu stete kazu nisu zaduzeni i da pare trazim od protivnickog osiguranja.

 

Neistina.

 

Njemačka i Hrvatska su potpisnice ugovora o zelenoj karti i sva prava možete ostvariti kod kuće - u Njemačkoj.

 

Dapače, obje zemlje su potpisnice Kretskog sporazuma, što znači da se bez potrebe gombate sa našim lupežima.

 

Angažirajte specijaliziranog odvjetnika u Njemačkoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

tražiti da vaša osiguravajuća izvrši procjenu i isplatu temeljem Ugovora o zelenoj karti ili Kretskog sporazuma.

Hvala petpetica

 

Evo cijeli dan telefoniram i nista napravio nisam.Bio sam kod mog osiguranja i oni su zvali taj ured za zelene karte tu u Njemackoj.Oni kazu, da se nesreca dogodila u Njemackoj odmah bi me odmah izplatili a ovako nista od toga.Moje osiguranje je voljno uletiti jedino pod uvjetom da izkoristim svoj kasko i oni da onda vijaju te u hrvatskoj a za to vrijeme bi mi digli bonus-malus za 20% dok nedobiju pare iz Hr.Ostale troskove koje sam imao napr.procijenitelja,odvjtnika rent a car itd. moram ja iz svog djepa da platim ili da trazim od tih dolje.Ma luda kuca, vise nista neznam.

 

Sta da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala petpetica.

 

Zvao sam i odgovor je isti,znaci obratiti se osiguranju u hr.

To isto su mi savjetovali i u HUO-U jer kazu nema drugog nacina da se naplati steta osim tog jednog.

 

Onda neka se moj odvjetnik stim pozabavi a ja odustajem jer cu jos da skrenem.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moguće je i popraviti vozilo u zemlji gdje se nalazite i tražiti naknadu štete(uspostava prijašnjeg stanja)

ako "spašene " djelove niste tražili nemogu vam naime spašenih djelova umanjiti naknadu štete isplatom procijenjene vrijednosti prije štete.

 

naknadu potpune štete možete tražiti tužbom .

osim ako ste prihvatili (potpisalo) nagodbu.

 

otvori PM

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,

pitanje je sada dali ja mogu popraviti auto ako je procijenjitelj vec proglasio totalku?Naime ako je on procijenio stetu na 11700,-€ a ja ga napravim za 8000€ a kataloska cijena mu je 9800€ znaci ne prelazi totalnu stetu ili je to gotova stvar?

Ili ja nisam nesto dobro shvatio ?

 

bovu je napisao:

 

ako "spašene " djelove niste tražili nemogu vam naime spašenih djelova umanjiti naknadu štete isplatom procijenjene vrijednosti prije štete.

 

Spaseni djelove nisam ni trazio niti oni pitaju za nj.

osim ako ste prihvatili (potpisalo) nagodbu.

 

Ne prihvacam ni mrtav

 

otvori PM

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima

 

evo danas dobio novu ponudu u iznosu od 4700 €.

Pa to je smijesno.

Obrazlozenje je slijedece:nasi su procjenitelji nasli u internetu takva auta po cijeni od 6500€-7000€ i da je ponuda od 4700 € sasvim korektna.To je mozda trzisna vrijednost ali definitivno nije kataloska.

Meni se nekako cini tuzba kao najbolja ideja.

Sta vi mislite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam slučaj totalke Škode Forman (stara Škoda Favorit karavan) u kojem je osiguravatelj podigao ponudu zbog više cijene na tržištu od kataloške, tako da tržišna cijena ima i te kakav utjecaj na procjenu.

 

A da vam ne govorim da je pored kataloške, jedina službena evidencija statistika porezne uprave po kojim je vidljivo da ljudi prijavljuju pravne poslove prodaje motornih vozila po 7 puta manjim da stvarne, tj. ono što prodaju u € napišu da su podali u kunama.

 

Ako je stvarno tržišna cijena tako niska onda nemate baš nekog izbora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija