Jump to content

Nevin, a osudjen - bludne radnje


adelaa

Preporučene objave

Molim za savjet.

Prijatelj mi je osudjen na 6 mjeseci zatvora prvostepenom presudom da je pocino bludne radnje nad maloljetnom osobom. Radi se o namjestanju iz ljubomore (nije mi jasno kako neko dijete moze zrtvovati za tako nesto), ali nazalost danas se puno vjeruje djeci.

Nikakvi dokazi ne postoje osim misljenja sudskog vjestaka da je maloljetna pretrpila blagi stres. Inace da li postoji metode da se utvrdi da li djete laze, sto se moze uciniti jer ima pravo na zalbu. Odvjetnik kojeg je izabrao nema bas iskustva sa tim slucajem.

 

Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Advokat je predlagao poligraf na sudu, ali je tužitelj odbio.

Sve se bazira na prici djevojcice i misljenju sudskog vjestaka.

Sve sto je naveo sudski vjestak (znojila se, grcila ruke i imala ubrzan rad srca...) procitah negdje na Internetu da to moze biti i ako dijete laze.

 

Inace ostecena je malo odbacena od drustva jer uglavnom sama ide u skolu, ne sa drugim djevojcicama iz njenog kraja, prlazi pored kuce moga prijatelja.

 

Cini mi se da je svojom lazi htjela da privuce neku paznju na sebe, ali nije ni bila svjesna da moze neko da zavisi u zatvoru radi njene lazi.

 

Mislim da ima jos par dana da posalje zalbu na presudu.

 

Da li postoji bilo kakav metod da se zaista utvrdi istina?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

adelaa je napisao:

Molim za savjet.

Prijatelj mi je osudjen na 6 mjeseci zatvora prvostepenom presudom da je pocino bludne radnje nad maloljetnom osobom. Radi se o namjestanju iz ljubomore (nije mi jasno kako neko dijete moze zrtvovati za tako nesto), ali nazalost danas se puno vjeruje djeci.

Nikakvi dokazi ne postoje osim misljenja sudskog vjestaka da je maloljetna pretrpila blagi stres. Inace da li postoji metode da se utvrdi da li djete laze, sto se moze uciniti jer ima pravo na zalbu. Odvjetnik kojeg je izabrao nema bas iskustva sa tim slucajem.

 

Hvala,

 

adelaa je napisao:

Advokat je predlagao poligraf na sudu, ali je tužitelj odbio.

Sve se bazira na prici djevojcice i misljenju sudskog vjestaka.

Sve sto je naveo sudski vjestak (znojila se, grcila ruke i imala ubrzan rad srca...) procitah negdje na Internetu da to moze biti i ako dijete laze.

 

Inace ostecena je malo odbacena od drustva jer uglavnom sama ide u skolu, ne sa drugim djevojcicama iz njenog kraja, prlazi pored kuce moga prijatelja.

 

Cini mi se da je svojom lazi htjela da privuce neku paznju na sebe, ali nije ni bila svjesna da moze neko da zavisi u zatvoru radi njene lazi.

 

Mislim da ima jos par dana da posalje zalbu na presudu.

 

Da li postoji bilo kakav metod da se zaista utvrdi istina?

 

Hvala

 

Doista ne razumijem kako počinitelji kaznenih djela protiv spolne slobode i spolnog ćudoređa nemaju nimalo srama tražiti pomoć kako bi izbjegli zatvorsku kaznu za sebe, alias "svog prijatelja" a pišući neistine na račun oštećenih maloljetnih žrtava.

 

Vi, alias "vaš prijatelj" trebate se pokunjiti i šutjeti pred narodom,odležati tih minimalnih 6 mjeseci kojih ste dobili, zahvaljivati svim svecima što je sud bio preblag prema vama (da sam vam ja sudio, odrezao bih vam maksimum od 5 godina) a ne svaljivati krivnju na dijete. Ona je ipak samo dijete, djevojčica kojoj ste vi nanijeli zlo vašim postupanjem i koje će radi toga imati traume cijeli život. Vaš pokušaj svaljivanja na dijete da laže, jer "je oštećena odbačena od društva i sama ide u školu a ne s drugim djevojčicama" toliko je jadan i proziran i očito predstavlja jedini argument koji možete iznijeti u žalbenom postupku, a vaša tvrdnja da "nema dokaza osim iskaza vještaka i iskaza djevojčice" (s tim da je, kako implicirate, vještak bio neodređen) potpuno je paušalna, jer da su to jedini dokazi, sud ne bi donio osuđujuću presudu. Vaše izražavanje i uporaba stručnih termina (npr. "oštećena") jasno ukazuje da se iza tipkovnice pod nadimkom "adelaa" krije upravo osuđeni počinitelj ovog kaznenog djela. Susrećem se dosta često s ovakvom vrstom predmeta i znam da su uvijek počinitelji ti koji lažu. Puno ste detalja o slučaju izostavili, no očito namjerno, što dakakao, nekome tko je upućen u problematiku kaznenog prava i seksualnih delikata ne može predstavljati smetnju da razluči žrtvu od počinitelja.

 

Nadam se da vam (tj. vašem "prijatelju") neće pasti na pamet nakon što se vratite sa izdržavanja kazne ponovno počiniti slično ili neko drugo kazneno djelo, jer, uvjeravam vas, sud drugi put neće biti tako blag kao što je bio s ovom mjerom zatvorske kazne.

 

I da - nemojte se čuditi kada u zatvoru upoznate još nevinih ljudi potrpanih iza rešetaka. I oni su, kao i vi - nevini osuđeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Floki pretjerujete u osudama.

 

Ni ja ni Vi ne znamo tko je iza tipkovnice pa ne donosite takve zaključke.

 

kako sam ja donio zaključak tko je, tako si ti donio tko nije :-P Pa bih i ja tebi mogao dati isti savjet. :-P

 

Ti znaš da ne pretjerujem (baviš se kaznenim u praksi), svaki dan viđam počinitelje spolnih delikata (a nažalost dosta često i na štetu maloljetnih oštećenih. ja sa sudske strane više nego ti sa odvjetničke). I dalje stojim iza sveg napisanog i smatram da kazne treba još pooštriti a počinitelje seksualnih delikata još oštrije kažnjavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki, zahvaljujem na vremenu koje ste odvojili, medjutim u ovom slucaju niste Vi sudac, prema tome molim Vas da obuzdate strasti. Da bi istina izasla na vidjelo nema srama ni u kome slucaju!

 

Zar mislite da djeca nikad ne lazu, i da ne mogu otici predaleko sa svojim lazima!

 

Glede mog izrazavanja strucnim terminima, sto ima lose u tome ako znam termine iz sudske prakse, na osnovu toga nemate pravo ni da pretpostavljate ko je iza tipkovnice, a jos da tvrdite... suludo Vam je to.

 

Zar mislite i to da nema nevinih ljudi u zatvoru? Pogrešno mislite! Ko su to suci, mislite da nikada ne griješe? Hmmm, zapitaj te se malo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki nisam napisao ni da jest ni da nije osumnjičeni/osuđeni.

 

Očito ste nešto pobrkali.

 

Uglavnom.

Nismo tu da dajemo moralne predike iako se ne možemo uvijek razgraničiti u našem poslu.

 

Ne znam ni odakle Vam da sam odvjetnik.

Nisam, a glede mog radnog mjesta i kaznenog prava, vjerujte mi, moj posao mi je dao dosta mogućnosti za praksu.

 

Stavljam ključ na temu jer rasprava ide u smjeru koji nije pravno relevantan za ovaj slučaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivač:

 

Nije to moralna prodika nego praktični savjet (i kakva je sad to cenzura na Legalisu?): bolje mu je da odleži minimalnih 6 mjeseci nego da zaziva veću kaznu. Glede odvjetništva, sorry ako sam pogriješio za tvoje zanimanje, pročitao sam to negdje na forumu.

 

Adelaa:

 

Već sam vam dao naslutiti da znam kako se djeca ispituju - oni ne svjedoče kao što svjedoče ostali (punoljetni) građani. No to vam je poznato. Poznato je i meni jer to znam iz prve ruke, kao što znam koje metode sud koristi kako bi utvrdio govori li dijete istinu ili ne (psiholog, socijalni radnik i/ili druge stručne osobe po potrebi). Da je dijete lagalo u vašem slučaju, to bi se itekako pouzdanim metodama moglo utvrditi. Očito je u vašem slučaju sud bio uvjerenja da je oštećena iskazivala istinito, jasno, precizno i u skladu s optužbom. Na žalost vašu, vi ste ti koji niste uspjeli uvjeriti sud u vašu nevinost. Vaše je pravo da tvrdite da ste nevini, a moje je pravo da toj vašoj obrani ne vjerujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija