Jump to content

Pomorsko dobro ili nešto sasvim drugo?


Iustitia_ZD

Preporučene objave

Trebao bih pomoć od Vas prisutnih.

 

Naime, danas sam se išao kupati na jednu plažu zajedno s djecom. Nedugo nakon kupanja na spomenutoj plaži, prišla mi je neka gospođa, te mi je, predstavivši se kao vlasnica objekata uz plažu (nekih 30 ak bungalova) striktno zabranila koristiti se sadržajima na plaži kao što su skakaonica, platforma na moru, suncobrani itd. Na moj upit posjeduje li ona koncesiju vrlo je bezobrazno i bahato odgovorila da ima, u što čisto sumnjam. Malo sam prošvljao po sudskom registrom i pronašao tu firmu, ali o koncesiji ne piše ništa (što ne znači da ju ima)

E sad u zakonu o pomorskom dobru piše sljedeće

 

"Pomorsko dobro čine unutarnje morske vode i teritorijalno more, njihovo dno i podzemlje, te dio kopna koji je po svojoj prirodi namijenjen općoj upotrebi ili je proglašen takvim, kao i sve što je s tim dijelom kopna trajno spojeno na površini ili ispod nje."

 

Sukladno tome, nebi mi smjelo biti zabranjeno koristiti se skakaonom i suncobranima koji su fiksno povezani uz površinu, ali i tom platformom zavezanom za dno.

 

Također nisam siguran dali je ta plaža izgrađena na čisto.

 

Prijavio bih ju i građevinskoj inspekciji za nadzor te plaže, ali kome da ju prijavim za usmenu zabranu korištenja sadržaja na toj plaži, za koju možda uopće nema koncesiju (uz pretpostavku da sam u pravu)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani !

 

Suncobrani i privatno izgrađena skakaonica pripada nekome , pa prije upotrebe bi trebalo pitati za dozvolu i cijenu korištenja .Pomorsko dobro je jedno a suncobran može biti i od stranog gosta .

 

Po svemu mi se čini da je došlo do kratkog spoja u komunikaciji sa obje strane .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija