Jump to content

TTO


jony

Preporučene objave

Napadnut sam od dvoje osoba i zadobio sam potres mozga, hospitaliziran 2 dana u bolnici. Protiv napadaca je podignuta kaznena prijava. Jedan od njih je pod uvjetnom zbog istog djela a drugome je istekla uvjetna takodjer zbog istog djela.

Policija je napravila i zapisnik s tri svjedoka.

 

Cuo sam da se uz tuzbu drzavnog odvjetnistva moze implantirati i privatna tuzba, odnosno da se ne mora cekati odluka sudca.

 

Opet, drugi odvijetnik mi je rekao da prvo sud mora odluciti o krivnji a tek potom da se pise odstetni zahtijev i privatna tuzba.

 

Sta je sada od toga tocno i koja je razlika moje tuzbe, odstete prije ili poslije odluke suda.

 

Da li postoji rok ili zastara za tuzbu.

 

Koliko bi cca mogao dobiti, s obzirom da je jedan od napadaca prilicno imucan.

 

Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužba za nanadu štete se može staviti u u kaznenom postupku, ali suci u pravilu upućuju oštećenog da svoje pravo ostvari u parnici (na što imaju pravo).

 

Visina odštete ovisi o vještačenju (medicinskom) pa će se sve gledati - bolovi, težina ozljede, eventualne posljedice, pretrpleni strahovi, bolovanja, propuštena zarada..........

 

Nakon što se sve to vidi, onda se može dati procjena štete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija