Jump to content

put u suvlasništvu


jazz2411

Preporučene objave

Molila bi ako mi netko može objasniti: razvrgnučem zajednice 93god,došlo je do podijele zemljišta,te je put(zemljani,makardamski) koji prolazi sredinom podijeljenog zemljišta podijeljen u suvlasništvo u 1/12(svima nasljednicima.Put je ucrtan i ima čkbr-oznaku čestice.Sada ljudi koji su kupili parcelu do nas tvrde da je to javni put jer ima svoju česticu i da je za bilo kakve radove na tom putu nadležna opčina,te da na taj put ima svatko pravo.Meni je to potpuno nelogično jer taj put nikada nitko nije koristio osim nas koji tu živimo i ostalih nasljednika.Kako privatni put u suvlasništvu može postati javni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

U ZK nije upisana nikakva služnost u ničiju korist niti ju je itko ikada i mogao steči.Več ljudi koji su kupili parcelu do naše interpretirajuči nešto u svoju korist upotrijebili su pomalo loš termin "javni put",i da je za njega nadležna "opčina".

Ja sam u "Zakonu u javnim cestama" našla da se pod javne ceste smatraju se:autoceste,drž. ceste,županijske te lokalne.Te sve javne ceste su upisane u ZK kao javno dobro,te na njima nije moguče vlasništvo.Način postanka javnih ceta: izvlaštenje uz odgovarajuču naknadu..

Jednom je jedan profesor(prava)rekao o pravu če uvijek svaka "šuša" znati više od pravnika,i eto svatko u nekoj prilici ili neprilici tumači nešto u svoju korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo, ja nisam pravnik, samo student i to student po drugi put nakon jednoga završenog faksa. Dakle, moje mišljenje nije mjerodavno. Međutim, sada spominjete javni put. Ako u ZK ulošku piše javni put, onda je možda ipak nadležno tijelo proglasilo taj dio zemlje javnim putem. Treba to malo bolje istražiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija