Jump to content

porez na nasljedstvo


malena29

Preporučene objave

molim pomoć

prije 6 godina nasljedila sam 1/4 kuće od 37 m2 čime naravno nisam riješila stambeno pitanje i nisam platila porez

ostali dio nasljedila je moja sestrična 3/4 iste kuće

ovog trenutka želim kupiti kuću ali se bojim da ću na tu kuću morati platiti porez pošto se nevodi kao moja prva nekretnina

nalazim se u području posebne državne skrbi-Vukovar(nasljeđena nekretnina, kuća koju želim kupiti i ja, znači sve na istom području)

zanima me:

1.da li postoji mogućnost da se prije kupnje nove kuće riješim toga malenog nasljeđenog dijela tj. da ga prepustim sestrični i na taj način oslobodim plačanja poreza nekretnine

ako ne

2. dali mogu sada platiti porez za taj nasljeđeni dio a na drugu nekretninu biti oslobođena plačanja poreza

3. bilo koji drugi način oslobađanja ako postoji ili kombinacija ako mi možete pomoči

4. bojim se da ću na kraju dio od kojeg me isplati sestrična a to nemože biti više od 3-4000 e morati platiti porez na ovu kuću i još dodati dio iznosa

puno vam i najljepša hvalaaa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija