Jump to content

tražila godišnji -dobila otkaz


Xena-x

Preporučene objave

Pozdrav svima !

Molim savjet šta da učinim...zaposlena sam u privatnoj tvrtki na neodređeno.Vlasnik i ujedno direktor firme kao i obično nije napravio plan korištenja godišnjeg odmora i kad god sam ga pitala za godišnji rekao je da ne može ne navodeći razlog. Jučer,nakon mjesec dana od mojih upita,ponudio mi je da radim cijeli dan (dvije smjene)dok kolegica koristi svoj godišnji nakon čega bih ja pod istim uvjetima mogla koristiti svoj.Odgovorila sam da ja na takve uvjete ne mogu pristati zbog obiteljskih obaveza,te da je to prekovremeni rad. Istog trena mi je rekao da mi daje otkaz i da u ponedjeljak ne dolazim na posao. Nisam dobila nikakav pisani otkaz pa Vas molim da me uputite što mi je činiti.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Xena-x je napisao:

Pozdrav svima !

Molim savjet šta da učinim...zaposlena sam u privatnoj tvrtki na neodređeno.Vlasnik i ujedno direktor firme kao i obično nije napravio plan korištenja godišnjeg odmora i kad god sam ga pitala za godišnji rekao je da ne može ne navodeći razlog. Jučer,nakon mjesec dana od mojih upita,ponudio mi je da radim cijeli dan (dvije smjene)dok kolegica koristi svoj godišnji nakon čega bih ja pod istim uvjetima mogla koristiti svoj.Odgovorila sam da ja na takve uvjete ne mogu pristati zbog obiteljskih obaveza,te da je to prekovremeni rad. Istog trena mi je rekao da mi daje otkaz i da u ponedjeljak ne dolazim na posao. Nisam dobila nikakav pisani otkaz pa Vas molim da me uputite što mi je činiti.

 

Hvala!

 

pojaviti se na poslu i raditi.

mnogi poslodavci znaju tako postupiti prema radnicima pa kad im se ne pojave na poslu, daju im izvanredni otkaz.

dakle, odite na posao i radite. usmeni otkaz nije važeći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Xena,

 

1. poslušajte g.Flokija kako biste izbjegli neželjene posljedice vezano za mogući izvanredni otkaz.

Radi pojašnjenja:

2. obveza je poslodavca da najkasnije do 30.lipnja donese i predoći vam raspored korištenja GO pri kojem se je utvrđivanju moraju uzeti u obzir potrebe organizacije rada te mogućnosti za odmor raspoložive radnicima,sukladno čl.64. Zakona o radu. Poslodavac vas mora o trajanju Go obavijestiti 15 dana prije korištenja. Nadalje vi imate pravo po vlastitom nahođenju koristiti jedan dan GO s time da tri dana ranije obavijestite poslodavca.

S obzirom da nije napravio raspored GO,vi ga pismeno UPOZORITE na njegovu obvezu prema gore pomenutom članku.

Za detaljnije informiranje o ovoj i drugoj problematici pročitajte rasprave na ovu temu na našoj stranici i NN 149_ 15_12_ 2009; Zakon o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija