Jump to content

stečeno bez osnove


ALMA13

Preporučene objave

nije mi jasno kako može biti stečeno bez osnove

kad je bivši kopio plac,Vama na dar.

napravio je kuću na placu koji je vama darovao.

 

bračna stečevina je imovina stečena u braku .

stečena novcemzarađenim u braku i bez obzira na doprinos tj . visinu zarade.

i ako niste bili u radnom odnosu i niste donosili novac u kuću

imovina stečena u braku djeli se 1/2 i 1/2 i bez obzira na čijem imenu je upisana(bračnih partner).

osim ako je neki bračni partner uložio svoju osobnu imovinu u izgradnju kuće.

 

osobna imovina je dar(bilo koga pa i bivšeg(plac)),nasljeđena imovina,imovina unešena u brak (ili imovina nastala prodajom osobne imovine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije braka bivši mi je kupio započetu gradnju (usmeno mi je rekao da mi je to dar za vjenčanje) jer smo se nakon mjesec dana vjenčali.On je prodao svoju starinu u Istri i time kupio...u poreznoj prijavi sam napisala da je kupljeno "muževom" prodajom nekretnine...bila sam samo GLUPO ISKRENA..On je napustio posjed prije 6 mjeseci i sada sam napokon u kući ali opet me tuži (jer je pun novaca ko brod) za smetanje posjeda...

MOLIM ZA POMOĆ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On je meni to darovao prije braka ali USMENO nemam darovni ugovor te sada to poriče...Obzirom da nije bio u zemlji dao mi je punomoć da prodam nekretninu (njegovu starinu) što sam i učinila novac stavila na njegov devizni račun..kada je došao zajedno smo tražili nekretninu i kupio mi je teren sa započetom gradnjom..na moje ime...možda sam sada malo pojasnila..KAKO DOKAZATI DA MI JE TO DAROVAO KADA JE TO REKAO SAMO USMENO??????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

traži ispis iz banke(predloži sudu)di se vidi da je novac od prodaje osobne imovine uplačen na knjižicu vlasnika imovine.

na kupoprodajnom ugovoru je navedeno ime prodavatelja nekretnine .

pozovo bivšeg vlasnika kao svjedoka da potvrdi da je nekretninu kupio bivši.(dogovorioprodaju i platio)

on treba dokazivati da je prilikom darivanja nekretnine bio u zabludi. (nema ugovora o darovanju ali je istu kupnj dogovarao i platio . ako je to istinita tvrdnja)

 

brak je prestao krivnjom bivšeg i nisi u obvezi vratiti dar.

zbog toga i ide tužba zbog stjecaja bez osnove.

 

prikupi dokaz (ili predloži sudu )da se utvrdi činjenica da je nekretnina prodana i novac uplaćen na račun vlasnika nekretnine.

da je bivši kupio nekretninu (dogovorio i platio svojim novcem )na tvoje ime (kao dar bez pismenog ugovora ).

 

država nikog ne štiti ako se sam ne zaštiti.

za pravilno donošenje sudske odluke važni su dokazi koje prikupljaju stranke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno Vam hvala...rastala sam se zbog njegove prevare ali me sud to nije pitao prilikom rastave...u rješenju o rastavi to nije navedeno...

On se poziva na čl. 210. Zakona o obeznim odnosima...ponavljam Vam ima odv. iz Zagreba a ja tugu i jad...sada me tuži za smetanje posjeda..ja sam u kući od 06.01. kada sam ga doslovno izbacila s ljubavnicom iz kuće...od tada plaćam račune i dugove za režije koje mi je napravio...on radi na platformi pa je mjesec tu mjesec ga nema...Predložio mi je mirno rješenje spora..došla sam i ponudio mi je 50.000 US doll. ali kuća da je njegova (na računu je bilo 150.000 USdoll) nisam uzela ni dolar...to je bračna stečevina za koju sam ga ja tužila.Mirno nije uspjelo.Strepim od svake njegove daljnje tužbe..jer me želi financijski i emotivno uništiti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija