Jump to content

Ostavina


gracija

Preporučene objave

Molim znalce za savjet. Nakon smrti supruga, ja i dvije kćeri čekamo ostavinsku raspravu. Kćeri žele podjelu na dva dijela, a meni doživotno uživanje, jer će se navodno uvesti porez na nasljedstvo i sa roditelja na dijete. Da li ima naznaka o pripremi takvog zakona? Ne znam kako funkcionira to doživotno uživanje, jer ne bih htjela oštetiti djecu, a ni završiti na ulici iz bilo kakvih mogućih budućih razloga. Unaprijed zahvalna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nekretnina stečena u braku je bračna stečevina i vlasništvo bračnih partnera i ti 1/2 i 1/2 bez obzira ko je od bračnih partnera naveden kao vlasnik u vlasničkom listu(vanknjižno vlasništvo).

znači djeli se 1/2 imovine stečene u braku.

1/2 ostaje u vlasništvo drugog bračnog partnera.

oduvjek je bilo da je darovanje i nasljeđivanje roditelja oslobođeno poreza panema razloga da se sad ukine.

nejasno mi je zašto djeca hoče da pređu majku.

 

na ostavinskoj tražite izdvajanje bračne stečevine.

 

ili ako se želite odreči nasljedstva tj. cijelokupne imovine u korist djece tražite zaključenje ugovora o plodouživanju da bi se odrekli nasljedstva.

nekretnine možete i iznajmiti i novac od najma ide vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija