Jump to content

Tuzba zbog prave Vlastnike


Sunce81

Preporučene objave

Postovani,

 

nadam se da mi netko može pomoći.

Moja majka i moj stric su po pola dio njivu od familije nasljedili (bili su vlasnike). Oboje su nedavno umrli i nasjednice je moja familija i familija od strica.

Problem je da nas jedan covek tuzio, koji tu njivu vec 10 godina koristi. Vidio da tu nikoga nema i mislio je da ce to sve besplatno da dobije. On je uspio da se upise u zemljistoj knijgi.

U sudu je potvrdio da je nasa familija (prodavace su isto umrli) njemu tu njivu usmeno prodala , bez kupoprodajni ugovor. Mi zivimo u Njemacku i mislimo da to nije istina jer je nitko od tome pricao i moja majka mi je rekla da njena familije nebi to radila.

Njegove svjedoci su sasluseni bili u sudu i trebali su da potvrde usmenu prodaju, ali su se uplasili i nisu to rekli. Samo su rekli da misle da je to sve tako bilo i nisu bili prisuteni kod usmenu prodaju.

Sad bi trebali termin dobiti da se sasluse tuzitelj i otuzeni ali mi je majka umrla. Sad cu da posalim smrtovnicu. Moze mi sad neko reci da li ce sud taj termin otkazati?

Jel ima neko sa mene neki savjet sta sad da radim?

Neznam koliko ta njiva vredi (mislimo izmedju 2500-7500 €, zato nismo jos uzeli odvjednika.

Postoji li mogućnost da on može biti vlasnik kad vec stoji u zemjistoj knijgi?

Sa familijom u hrvatskoj (od strica) smo se dogovorili da hoce mo tu njivu za nas.

Postoji mogućnost da možemo kao vlasnike tom coveku reci da nesme vise tu njivu da koristi? Postoje li rokovi za to?

On hoce nešto od nas, mozemo mi (tri osobe) od njemu traziti da nas isplati nase dane odmora (mi smo zaposleni, nas let i hotelski troškovi za koje smo trebali doći u Hrvatsku?

I moze se za ove 10 godina korista njive traziti pristojba (novac)? Neki su mi rekli da se zato nista vise plati u Hrvatskoj, ali nisam sigurna. Kako moze neko dzabe njivu da koristi, kad nije njegova!?!

Samo hocu da znam dali ima ovde neka mogucnost.

Puno vam hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija