Jump to content

poligrafsko testiranje


pozitivna

Preporučene objave

pozdrav,

osumljičena sam za pljačku novca u svojoj tvrtci, dobrovoljno sam se javila na poligraf da bi otklonila sumlje sa sebe, no međutim ja sam se toliko uspaničila (takva sam po prirodi) da je moj test koji me je trebao razrješiti svih sumlji bio POZITIVAN. Od tada sam na Normabelima jer nemogu vjerovati što mi se dogodilo da ne govorim da me je policija taj dan ispitivala ko zadnjeg kriminalca 9 sati tj. 5 konstantno. ŠTO SAD ?????? Ja sam osumljičena za nešto što nisam napravila tj. moje tjelo je tvrdilo da jesam.......

Može li mi itko objasnit što se dogodilo s mojim tjelom i srcem kad sam bila na testiranju. Što će se dogoditi samnom pravno gledajući ako oni stvarno ne nađu pravog počinitelja.

Molim vas javite mi jer je moja psiha totalno uništena s pitanjem zašto zašto zašto. potražila sam psihijatrijsku pomoč jer mi je pre pre teško , da sam se uvalila ni kriva ni dužna u tako velik problem.

Postoje li takvi ljudi ko ja nenormalni paničari ?????? :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rezultat s ispitivanja na poligrafu nije dokaz u pravnom smislu, što znači da se na njemu ne može temeljiti sudska odluka, ali je dokaz u spoznajnom smislu te može poslužiti kao smjernica istrazi u daljnjem postupanju.

Na temelju samog rezultata vas se ne može osuditi ali možete biti glavna osumnjičena ili među glavnim osumnjičenima.

To što je bilo s vašim tijelom u trenutku ispitivanja nije moguće tek tako precizno odgovoriti ali moguće je i to da ste lažno iskazivali. Naime, poligraf precizno mjeri sve tjelesne promjene kao što su promjene bila, promjene u krvanom tlaku, promjene u disanju itd.

Baš zbog toga što nije u potpunosti precizan instrument nije moguće na njemu temeljiti sudsku odluku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o policijskim poslovima i ovlastima NN 76/09

 

Članak 70.

 

Poligrafskom ispitivanju ne smije se podvrgnuti:

 

1. osoba koja je pod utjecajem alkohola, opojnih droga ili drugih psihoaktivnih tvari,

 

2. osoba koja ima ozbiljna srčana oboljenja,

 

3. osoba u stresnom stanju,

 

4. osoba koja uzima lijekove za smirenje,

 

5. osoba koja pokazuje vidljive znakove duševne bolesti ili poremećenosti,

 

6. osoba koja osjeća intenzivnu fizičku bol,

 

7. trudnica i rodilja,

 

8. dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poznat je tzv. strah od bijele kute u medicini. Osobe koje bezrazložno imaju tremu kada dođu k doktoru ne mogu dobiti točne podatke na EKG-u, mjerenju tlaka i sl. Predlažem da zatražite mišljenje Vašega liječnika opće prakse te da Vam on na temelju svojih ispitivanja utvrdi strah od bijele kute. Mislim da je to dovoljan dokaz da spadate u osobe kod kojih poligraf ne može imati nikakvu valjanost. Moje osobno mišljenje je da bi poligraf trebao biti izbačen iz uporabe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija