Jump to content

nasljedstvo,brak,rastava


angelo

Preporučene objave

Poslije smrti roditelja,a prije braka sa sadašnjom suprugom,

naslijedio sam imovinu.Oženio sam se,te prodao dio naslijeđene imovine i kupio stan kojeg sam potpuno opremio.

Supruga ne radi,nije ničim učestvovala u kupnji i opremanju stana.Ja sam zaposlen i sve financiram.Djece nemamo i u braku smo godinu dana.Bračni odnosi su trajno poremećeni, te ću podnjeti zahtjev za rastavu braka.

Sada me interesira, što će biti sa stanom,da li je samo moje vlasništvo ili se dijeli u omjeru 50:50.

Kako se meni čini dijeli se samo ono što je u braku stečeno ZAJEDNIČKIM radom,a tog u ovom slučaju nema.Molim komentare

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nasljeđena imovina je osobna imovina .

imovina kupljena novcem od prodaje osobe imovine je takođe osobna imovina a ne bračna stečevina .

na činjenicu da je stan kupljen novcem od prodaje osone imovine treba ukazati sudu i dokazati.

(kupoprodajni ugovor za osobnu imovinu ,kupoprodajni ugovor za stan ...)

 

bračna stečevina je imovina kupljena novcen iz rada, za vrijeme trajanja bračne zajednice

neovisno o tome koji bračni partner je dao više novca,stečenog radom partnera, za kupovinu zajedničke imovine (bračne stečevine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sudovi donoseodluke temeljem dokaza .

 

čiji je stan ovisi o dokaznom postupku.

 

ako supruga dokaže da je dio novca za stan dobila na dar od roditelja ,obitelji ...

i sud povjeruje njenim dokazima ?

 

dokazi :kupoprodajni ugovori za nekretninu u vlasništvu prije braka i nekretninu kupljeu u braku(mali vremenski razmak otuđenja i kupnja nekretnine)

svjedoc-prodavatelji nekretnine (stana)-od koga su primili novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija