Jump to content

odgovornost odvjetnika


lokar

Preporučene objave

Ukratko. Izgubio sam sud radi zastare potraživanja naknade štete iz radnog odnosa. Problem je u tome što je moj odvjetnik previše zavukao cijelu stvar premda je dobio moju punomoć na vrijeme,štoviše odmah nakon samog ozljeđivanja. Interesira me kako dokazati odvjetnikovu odgovornost, kakav dokaz pružiti budući da imam samo presude sa općinskog i županijskog suda. Možda je po nekoj logici punomoć bitan dokaz,ali ne znam kako doći do nje,od koga tražiti naknadu štete...za privatnu tužbu nemam više ni živaca ni novaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

bit cu možda neozbiljan ali dati ču ti odgovor da nemožeš ništa a pogotovo kad i sam kažeš da nemaš živaca i novaca za pokretanje raznoraznih tužbi...

 

otišo odvjetnik u mirovinu,i posao prepustio svom mladom sinu..sin dobi prvi slučaj ,gdje se susjed i susjed tuže kome če pripasti stablo trešnje jer se stablo nalazi na samoj granici između dviju međa...(taj slučaj je otac vodio 20 godina)

i sin dolazi na raspravu i kao odvjetnik predlaže sutkinji da se to stablo trešnje otpili-odreže jer se susjedi ne mogu dogovoriti na čijem je to posjedu...i bravooo!!! sutkinja prihvati prijedlog i svi zadovoljni ....dolazi sin doma pita otac kako je sine prošao prvi dan?? odlično tata napredniji sam od tebe,riješio sam onaj tvoj slučaj u 10 minuta,se sječaš ona dva susjeda i njihove trešnje, riješio sam to tako da sam predložio da se otpili,sutkinja to prihvatila i svi sretni....tata-sječam se ja sine te trešnje ali znaj da te ta trešnja i dva luđaka od susjeda hranili i školovali 20 godina...

 

sve ti je jasno...nažalost po meni odvjetnici su jedni od večih lop...,strašne se stvari događaju u njihovom krugu..sam sam bio izigran od strane njih po par puta...

teško češ nešto u tvom slučaju napraviti a pogotovo tvog odvjetnika tuziti za nesvjestan rad (odugovlačenje i zastara) jer opet moras angažirati drugog odvjetnika,ali zapamti kolega na kolegu neče dignut ruku...

pokušaj se pismeno sa jednim upitom obratiti odvjetničkoj komori..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija