Jump to content

Preseljenje sa maloljetnim djetetom u inozemstvo


mama_i_beba

Preporučene objave

Poštovani,

moj bivši suprug je stranac i živi u drugoj državi. Naša kćer živi sa mnom u Hrvatskoj. On ne dolazi, ne posjećuje kćer, ne brine za nju, i plaća pola alimentacije. Za sve dosadasnje susrete, a bilo ih je 3 od rastave braka ( 2 godine smo razvedeni ), sam zasluzna jedino ja; plaćam avionske karte, vodim dijete k njemu, sebi organiziram smjestaj itd. Prije 4 mjeseca sam takodjer sve organizirala, ali taj puta je on dosao po dijete i odlučio je ne vratiti iako sam mu kupila i povratnu kartu, te kartu da se on ponovo vrati doma nakon što dovede dijete. Završili smo na Međunarodnom sudu za otmicu i dijete mi je vraćeno. Ja sam pred udajom za čovjeka koji živi također u inozemstvu, ali je Hrvat, ima sređeno stambeno pitanje i egzistenciju, i plan je da se do slijedeće godine i kćer i ja preselimo k njemu jer bi ona trebala krenuti u školu. Niti nakon svega što je bilo, bivši suprug mi ne da pismeni pristanak za malu, a to mi treba za potraživanje vize za nju. Oba njena pasoša su kod mene i teoretski mogu otići, ali mala ne može ostati, za razliku od mene koja imam dozvolu za ostanak. Predala sam papire odvjetniku da se izmjeni sudska odluka o tome gdje ćemo dijete i ja živjeti, jer niti nakon što mi je dijete oteto nemam osnova za tražiti samostalno skrbništvo, a naš razvod je bio sporazuman i ništa konkretno nije definirano osim da bivši suprug ima pravo na susrete u trajanju od 6 tjedana godišnje, što se našim preseljenjem ne bi promijenilo. Za vrijeme njenog posljednjeg boravka kod njega,dijete je svakodnevno bilo izloženo manipulacijama i prijetnjama, prijetio joj je da ga više nikada neće vidjeti ako se vrati meni, i da mora reći da želi ostati s njim. Ona je sva jos uvijek pod stresom i odbija sve vezano za preseljenje, iako se sa mojim budućim suprugom jako dobro slaže i želi ići u "posjetu", želi naučiti jezik, i želi tamo krenuti u školu, međutim, sama riječ preseljenje, joj je vjerovatno alarm da će tata biti ljut. Molim Vas da mi objasnite koliko bi od prilike trajala procedura sa sudom, u kojem slučaju se dijetetu ne bi odobrilo preseljenje sa mnom, i ima li kakve šanse da se dijete pošalje bivšem suprugu da živi s njim? Ovo je isključivo njegov inat i nema nikakve veze sa dobrobiti djeteta, kao i sve što do sada za nju (ni)je napravio. Dijete ne priča njegov jezik, a on jako slabo priča hrvatski. Puno zahvaljujem na svim informacijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija