Jump to content

Upisati se na društveno vlasništvo


Medea

Preporučene objave

Dobar dan!

Imam dva upita!

 

1. Ja i moja rodbina smo naslijedili 3 izgrađene kat. čestice oko jedne k.č. koja je upisana kao KUĆA, DVORIŠTE I SPOREDNA ZGRADA, ali je dvorište. Objekata vise nema.

Posto moja obitelj koristi tu k.č. već više od 70 godina, zanima me dali i kako mogu steći pravo se upisati na tu k.č. koja prema Posjedovnici je u vlasnistvu Grada?

 

2.kupila sam kamenu kuću (1991), usred veće građ.čestice. Nužnu okučnicu mi nisu nikad dodjelili ni pravo pristupa. Građevinsku česticu koristim već skoro 20 godina i zahtjev za otkup je odbijen više puta sa strane Općine (razlog=ceka se DPU). Danas sam saznala da ta Općina josuvijek nije uknjizena! nego je čestica društveno vlasništvo - korisnik je druga općina!

A kuću sam kupila od fizičke osobe koja je imala cijelu poljanu, koja se tek kasnije podjelila prema DPU na urbanizirane čestice.A od cijele livade kupili smo samo kuću.

Dali postoj zakon ili način da se uknjizim na tu zemlju prije općine? Dosjelošću?

Molim savjet! Hvala!

 

M :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovana !

 

1. društveno se vlasništvo ne može stjecati dosjelošću .

2.Osobe koje su imale pravo korištenja određene nekretnine u društvenom vlasništvu temeljem Novog zakona o vlasništvu

mogle i mogu podnijeti zahtjev da se izvrši izmjena i prijenos prava vlasništva u korist nosioca prava korištenja.

Radi se o pretvorbi temeljem zakona .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija