Jump to content

Huškanje na razvod braka


Kiko55

Preporučene objave

Paladin je napisao:

Što u slučaju da treća osoba aktivno sudjeluje u razaranju braka, to jest sustavno uništavanje jednog od supružnika iako još nije pokrenut postupak razvoda braka.

 

Što se nekome čini kao huškanje i podrivanje, većini možda prije izgleda kao dobar i dobronamjeran savjet.

 

Druga je priča ako se pritom nekoga lažno ocrnjuje, to je kleveta.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....osobe s BPD tijekom distorzione kampanje ocrnjivanja bliske osobe ulijeću u odnos " povjerenja" i prividne, lažne empatije s osobama koje je podrže u ocrnjivanju bliske osobe. Takve osobe svjesno ili nesvjesno - dajući " dobronamjerne " savjete " potiču poremećenu osobu na bijeg iz veze u kojoj joj prijeti raskrinkavanje ili prividno raskrinkavanje vlastite slike o sebi kao nevrijednoj - što je za osobu s BPD nepodnošljivo. U toj fazi "splittinga" bol se suzbija i samoštetnim ponašanjem, uključujući preljub ( što nelogičniji i više ponižavajuči to bolje suzbija bol koji navire iznutra )

 

Stoga je - zahtjev za razvod braka jedan od događaja koji bi u trebao biti razlog za ciljano traganje za ovim poremećajem - po istoj logici i preljub bi trebao biti važan događaj u procjeni postojanja poremećaja i svih posljedica koje bi postojanje poremećaja nosilo po obitelj poremećene osobe i njezine bliske osobe..

 

A to bi bilo: obavezno psihosocijalno liječenje poremećene osobe, redovite psihijatrijske kontrole i procjena ponašanja, postupaka i odbrambenih mehanizama, praćenje obiteljske psihodinamike..- pod prijetnjom oduzimanja prava iz Obiteljskog zakona...

 

NoN - ovi ( bliske osobe poremećene osobe )..često u ovakvim situacijama optužuju osobe koje daju " dobronamjerne savjete " poremećenoj osobi - jer iz njihove perspektive ništa nije tako kako mu BPD partner prenosi izjave svoje dobronamjerne osobe, a prenosi mu jer je to dio odnosa BPD- NON BPD - hladno rame, projekcija, uvrede( ...i XY kaže da si jadnik )...tako da nije rijetkost, da u ekstremnim situacijama nasilja u obitelji kad se NON suočen sa apsurdnom situacijom i idiotskim pravnim i sustavom socijalne skrbi, strada i osoba koja daje " dobronamjerne " savjete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bigfoot je napisao:

....osobe s BPD tijekom distorzione kampanje ocrnjivanja bliske osobe ulijeću u odnos " povjerenja" i prividne, lažne empatije s osobama koje je podrže u ocrnjivanju bliske osobe. Takve osobe svjesno ili nesvjesno - dajući " dobronamjerne " savjete " potiču poremećenu osobu na bijeg iz veze u kojoj joj prijeti raskrinkavanje ili prividno raskrinkavanje vlastite slike o sebi kao nevrijednoj - što je za osobu s BPD nepodnošljivo. U toj fazi "splittinga" bol se suzbija i samoštetnim ponašanjem, uključujući preljub ( što nelogičniji i više ponižavajuči to bolje suzbija bol koji navire iznutra )

 

Stoga je - zahtjev za razvod braka jedan od događaja koji bi u trebao biti razlog za ciljano traganje za ovim poremećajem - po istoj logici i preljub bi trebao biti važan događaj u procjeni postojanja poremećaja i svih posljedica koje bi postojanje poremećaja nosilo po obitelj poremećene osobe i njezine bliske osobe..

 

A to bi bilo: obavezno psihosocijalno liječenje poremećene osobe, redovite psihijatrijske kontrole i procjena ponašanja, postupaka i odbrambenih mehanizama, praćenje obiteljske psihodinamike..- pod prijetnjom oduzimanja prava iz Obiteljskog zakona...

 

NoN - ovi ( bliske osobe poremećene osobe )..često u ovakvim situacijama optužuju osobe koje daju " dobronamjerne savjete " poremećenoj osobi - jer iz njihove perspektive ništa nije tako kako mu BPD partner prenosi izjave svoje dobronamjerne osobe, a prenosi mu jer je to dio odnosa BPD- NON BPD - hladno rame, projekcija, uvrede( ...i XY kaže da si jadnik )...tako da nije rijetkost, da u ekstremnim situacijama nasilja u obitelji kad se NON suočen sa apsurdnom situacijom i idiotskim pravnim i sustavom socijalne skrbi, strada i osoba koja daje " dobronamjerne " savjete.

 

Ovaj odgovor mi je malo otvorio oči.

Moj suprug je BDP imao je preljub i dešava se baš dinamika koju ste tu opisali

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ti nisi normalna, kako možeš tvrditi da nije normalan?? On je predivan muškarac samo mu ti nisi znala ili htjela biti žena, da si ga voljela samo mrvicu koliko je zaslužio vratio bi ti dvostruko, sad ti je lako gaziti po njemu i crniti ga kad je nemoćan...samo sjeti se da ... Netko to od gore vidi sve... eto, nemam više riječi za tebe!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bettybop2 je napisao:

Poštovana, da li netko odozgora vidi da ste spavali sa mojim suprugom onda kada je naša curica bila 6 mjeseci i onda kada sam ja radila cijele dane da je prehranim, a znali ste da ima bebicu. I bolje da više nemate riječi

 

 

 

Naravno da vidi, isto ko što je vidio kad sam ga slala po čokolino jer ste vi zvali da je dijete gladno a na kraju mu niste otvarali vrata, kao i kad sam ga molila da Vam se javi na telefon, kao i kad sam s njim išla po poklone za vašu prekrasnu kćerku koje je kupovao s takvom radošću i veseljem da bi ih Vi na kraju bacili u smeće (ne razmišljajući da ste djetetu iz ruke uzeli, ne meni, ne sebi i ne njemu), vidio je i kad sam mu peglala košulju da bi tata bio lijep svojoj kćerki za prvi rođendan i kad sam mu spremala odijelo da bi bio zgodan kum na svadbi na koju je išao sa Vama, isto kao i kad sam otišla iz njegovog stana jer ste se ujutro Vi najavili da ćete doći (samo zato da se vas dvoje nebi svađali), kao i kad sam mu spremala stvari za zatvor, a Vi niste pitali treba li možda čarape barem nego ste mu pisali da je gmaz, da Vam je kupio "fejk" cipele, da mu želite da što duže unutra ostane.......a vjerujte taj Netko gore je vidio i kad je Vaše dijete spavalo doma a Vi ste spavali s Gašom...i meni se moje vratilo : ne mogu mu u posjetu, nisam ga vidjela 4 mjeseca, ne mogu ga čuti, vidjeti, zagrliti, poljubiti....sve Vam je uspjelo, sve je došlo na Vaše, uspjeli ste nas razdvojiti, sve nam živo zakomplicirati i onemogućiti..ja Vam čestitam. I jeste sad sretni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanimljiv forumski bliski susret?

 

@bettybop2, @battyboop,

vidim da ste bliski susret već imale i u temi podforuma Kazneno pravo. Iako možda mislite da je nužno, uvjeravam vas da forumaškoj publici nije hobi oglašavati start natjecanja koja je od vas dvije bolja u ulozi partnerice istoj osobi.

Jasno da se i vaša mišljenja o kakvoj se osobi radi drastično razlikuju, jer je jedna možda na putu do odluke o razvodu braka, a druga možda ide u suprotnom smjeru od prve.

 

Okanite se pisanja o sumnjivim moralima i možebitnim plaćenim uslugama osim ako isto nije dokazivo (a ionako je beskorisno), ali ni ugrađenih specijaliziranih ENC uređaja za bilježenje trenutka prolaska kroz kojekakve prijelazne točke, po svoj prilici, još nema.

 

Bilo bi lijepo kad biste se obje skoncentrirale na situaciju u kojoj jeste, a ta najmanje od svega zahtjeva vaša međusobna prepucavanja.

 

Tema ostaje, primjera radi nekim budućim forumašima, a u prilog tome da u vlastitom životnom primjeru izbjegnu zbivanja i razgovore od kakvih nema koristi niti jedna od vas, niti dijete, niti onaj koji je u zatvoru a kojemu jedna ima pravo posjeta a druga to tek čeka...

Ostaje i nezaključana, kao ponuđena vam prilika da u ovoj temi (zapravo ne-pravne prirode) ne nastavljate istim niti sličnim stilom, već konstruktivno ili ako baš želite/morate - nikako.

 

Nadam se da smo se razumjeli...

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Zanimljiv forumski bliski susret?

 

@bettybop2, @battyboop,

vidim da ste bliski susret već imale i u temi podforuma Kazneno pravo. Iako možda mislite da je nužno, uvjeravam vas da forumaškoj publici nije hobi oglašavati start natjecanja koja je od vas dvije bolja u ulozi partnerice istoj osobi.

Jasno da se i vaša mišljenja o kakvoj se osobi radi drastično razlikuju, jer je jedna možda na putu do odluke o razvodu braka, a druga možda ide u suprotnom smjeru od prve.

 

Okanite se pisanja o sumnjivim moralima i možebitnim plaćenim uslugama osim ako isto nije dokazivo (a ionako je beskorisno), ali ni ugrađenih specijaliziranih ENC uređaja za bilježenje trenutka prolaska kroz kojekakve prijelazne točke, po svoj prilici, još nema.

 

Bilo bi lijepo kad biste se obje skoncentrirale na situaciju u kojoj jeste, a ta najmanje od svega zahtjeva vaša međusobna prepucavanja.

 

Tema ostaje, primjera radi nekim budućim forumašima, a u prilog tome da u vlastitom životnom primjeru izbjegnu zbivanja i razgovore od kakvih nema koristi niti jedna od vas, niti dijete, niti onaj koji je u zatvoru a kojemu jedna ima pravo posjeta a druga to tek čeka...

Ostaje i nezaključana, kao ponuđena vam prilika da u ovoj temi (zapravo ne-pravne prirode) ne nastavljate istim niti sličnim stilom, već konstruktivno ili ako baš želite/morate - nikako.

 

Nadam se da smo se razumjeli...

:namiguje:

 

 

slažem se :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija