Jump to content

Ovrha na mirovini za alimentaciju i zaostaci


soldorobert1

Preporučene objave

Molim ako je netko upućen u ovakav slični slučaj da mi da savjet što da napravim.Nakon razvoda braka bivša supruga i ja smo imali usmeni dogovor oko alimentacije iako je sud odredio 2.500,00 kn mjesečno.Digli smo zajednički hipotekarni kredit za koji sam ja dao svoju kuću kao zalog i garanciju rata tog kredita je 4.400,00 kn imamo još jedan gotovinski gdje je rata 1.900,00 isto na mojoj mirovini i naravno amrecin koji tereti moju mirovinu vojnu.naš dogovor je bio sljedeći ona ostaje sa djecom u kući do prodaje iste nakon zatvaranja kredita ostalo djelimo novca što ostane,a do tada me neće tražit alimentaciju pošto ja sve to otplaćujem.Međutim podnijela je tužbu za uzdržavanje i naravno po ubrzanom procesu bez mog saslušanja dobio sam ovršno rješenje na mirovinu da moram isplatit i zaostatke od nekih 43.000,00 kn.Sada mi sa mirovine uzimaju 2.500,00 kn redovne alimentacije i 3.469,00kn zaostataka ostale kredite su mi stopirali i plaćam naravno zatezne kamate kada mi malo mirovine oslobodi od zaostataka.Odlučio sam tužit bivšu suprugu za zaostatke kredita jer nije sudjelovala u otplati istih.Zanima me dali je to po zakonu da mi apsolutno sve zaplijene bez prava žalbe na to rješenje.

I zanima me jjoš kod te njene tužbe je angažirala odvetnicu a trošak te odvjetnice su meni skinuli sa mirovine imam pismeni dokaz i mirovinskog 1.200,00 kn trošak odvjetnika a ja ga nisam angažirao kome da se obratim za tog odvjetnika i što da napravim HVALA svima koji mi mogu pomoći oko toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u potpuno sam istoj situaciji kao i ti, imam hipotekarni kredit na kuću (500€), a u kojem kreditu je ona sukorisnik i još jedan kredit od 2200 kn i mirovinu oko 7500 kn i suprugu koja traži alimentaciju 2500 kn za djete od 5 god , kredit je kod inozemne banke i banka će kuću zaplijenit ako ne platim 2 rate.

ovo za skidanje sa tvoje mirovine je istina jer tako su i meni rekli pravnici i oni u HZMO - plaćanje alimentacije ima prednost pred svim ostalim obavezama, kreditima, hipotekama i sl. - bez obzira na vrijeme nastanka ovakovih obaveza. No međutim na prvostupanjsku presudu suda o visini alimentacije imao si se priliku žait na drugostupanjski - županijski sud, pa ako je i drugostupanjski sud potvrdio ovakovu odluku prvostupanjskog - općinskog suda , bojim se da nema pravnog lijeka.

No supatniče u nevolji, molio bih te da mi odgovoriš za koliko se djece traži tolika alimentacija i kolki su djeca stara i pred koji općinskim sudom se vodio postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve prijatelju do 0 kuna dok se ne namire, čak po Obiteljskom zakonu imaju ti pravo prodat svu pokretnu i nepokretnu imovinu, bez obzira dali je opterećena kakvim fiducijama ili hipotekama, pravo plaćanja alimentacije nastupa najprije pred svim drugim platnim redovima bez obzira kad su takove tvoje obaveze nastale, traži na googlu obitejski zakon i cjeli dobro pročitaj ili pitaj odvjetnika.

a za kredit bi ju mislim mogao tužit ako nije nastupila zastara

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dogovor sa bivšom nevrijedi kod rastave braka.

samo sudska presuda.

od trenutka prestanka zajedničkog život

trebao si bivšoj plaćati određeno svotu i tražiti njen potpis kao potvrda primitka akontacije alimentacije

ili vršiti uplate na njen račun i zadržati potvrde banke (pošte)

bivša je angažirala odvjetnika i pošto ste izgubili spor

bivšoj nadoknađujete troškove ili plaćate trošak njenog odvjetnika ,ako isti trošak ona nije platila prije zastupanja.

 

traži podjelu bračne stečevine.

ako si HRVI i invalidna je u visini rata za kredit

na sudu tvrdi da si dosadašnje rate za kredit plaćao invalidninom.

čima kredit ne podliježe bračnoj stečevini a niti imovin nabavljena istim kreditom.

kredit u cijelosti otplačuješ sam

kuća je osobna imovina

osim ako je odmah pri kupnji upisano vlasništvo 1/2 i 1/2

 

invalidnina (a odlukom Vrhovnog suda RH i mirovina HRVI)je naknada za smanjenje životne aktivnosti koju daje RH za HRVI

prema tome invalidnina (kao i mirovina )je osobna imovina

i sve što se nabavi novcem od invalidnine je osobna imovina i ne podliježe podjeli kao bračna stečevina.

 

dio kuće daruješ djeci i na taj naćin možeš smanjiti alimentaciju.

od bivše traži plaćanje najma za kuću (samo za nju ).

otvori PM

šaljem ti nešto što ti može koristitina sudu

vezano za dokazivanje bračne stečevine.

 

digneš još jedan kredit na dvije -tri godine

i platiš zaostalu alimentaciju po sudskoj odluci.

manja je kamata.

kamata na potrošački kredit oko 8-10%/g.

kamata na dug 14%/g

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija