Jump to content

nepoštivanje prava,ozljeda na radu


ninanina79

Preporučene objave

2006.g sam ozljedila kralježnicu na poslu,otišla sam na bolovanje,a poslodavac mi nije htio priznati ozljedu na radu.Uz veliki trud i prijateljstvo direktora i šefice HZZO-a dobila sam negativan odgovor od strane HZZO-a i ozljeda mi nije priznata kao ozljeda na radu.Obavijestila sam državnog inspektora,našla svjedoke koji potvrđuju kaj mi se dogodilo na poslu i podigla tužbu pri Upravnom sudu protiv HZZO,a u svrhu priznavanja ozljede na radu,Prije nekoliko mjeseci presuda Upravnog suda o priznavanju ozljede na radu je postala pravomoćna i HZZO je donio novo rješenje u kojem mi priznaju ozljedu na radu.Još uvijek vodim spor s firmom oko odštetnog zahtjeva na općinskom sudu.E,sad je problem jer mi je zdravlje jako narušeno i donijela sam potvrdu sa medicine rada koje poslove smijem obavljati međutim poslodavac me stavio na radno mjesto koje mi dodatno ugrožava zdravlje.Naime,ako imam školu i u ugovoru mi stoji jedno radno mjesto,oni su mene degradirali i stavili na radno mjesto čistačice gdje mi kralježnica strašno trpi jer se sav rad odvija u sagnutom i prisilnom položaju,a ugovor mi je i dalje na odgovornijem radnom mjestu i plaća moi je ostala ista.Koja su moja prava?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Tvoje je pravo u prvom redu raditi i za svoj rad primati plaću, i u ovoj današnjoj situaciji to slobodno možeš smatrati i privilegijom.

 

No moram te upozoriti na nešto što si spomenula gore i zamoliti te da do više ne činiš (nit je smiješno niti pametno), naime posebno sam osjetljiv na samu spomen o nečem takvom i ovdje i bilo gdje drugdje stoga ću si dati za pravo zaključati ovu temu, za početak.

 

Ukoliko to smatraš za potrebnim dopustit ću ti da ponovno otvoriš ovo pitanje u novoj temi no pod uvjetom da se na početku ispričaš svim kako korisnicima ovog foruma tako i osobama koje u svoje slobodno vrijeme pokušavaju ovdje voditi kvalitetne rasprave o pravnim pitanjima.

 

 

:zatvoren:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija