Jump to content

molim pomoć


likee

Preporučene objave

Riječ je o mojim roditeljima...moj otac već nekoliko godina (5 koliko mi znamo)ima ljubavnicu, nije se htio iseliti iz kuće do nedavno što nam nije ni rekao dok ga nismo nazvali i pitali gdje je. Također moja majka je sastavila zahtjev za sporazumni razvod braka prije nekoliko mjeseci koji također nije htio potpisati. Nas je troje djece, ja imam 25 godina, a braća imaju 18 i 23 godine. Jedan brat je zaposlen, jedan ide u srednju školu (maturant, planira ići na fakultet) a ja studiram i radim preko studentskog servisa, te je i majka zaposlena. Otac je izjavio da nam ne planira pomagati novčano,a s obzirom da moj otac zadnjih godina ne mari za nas djecu bojim se da će mu idući korak biti da će tražiti da se nas četvero iselimo iz kuće. Moje pitanje je mogu li ja tužiti oca za zanemarivanje i tražiti da se u slučaju razvoda kuća prepiše na nas djecu? I imam li pravo na besplatnu pravnu pomoć jer novaca za odvjetnika nemamo, jedva pokrivamo režije, a tu je i kredit koji je na mojoj majci a dignut je u svrhu uređivanja kuće? Moj otac ima obrt i poduzeće otvoreno, koliko zarađuje i ima li uopće posla ne znam....

 

Koji bi bio najpametniji idući potez?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dok su roditelji živi djeca nemaju nikakvih prava na njihovu imovinu.

malodobna djeca i ona koja se redovito obrazuju imaju pravo na alimentaciju od roditelja sa kojim ne žive.

podnijeti tužbu za uzdržavanje od dana kad je prestao zajednički život roditelja.

 

ako je imovina bračna stečevina

od suda tužbom tražiti utvrđivanje i podjelu bračne stečevine .

treba podnijeti tužbu za razvod braka

a ne prijedlog za sporazumni razvod braka.

 

krediti koji su korišteni u braku za potrebe zajedničkog života takođe su bračna stečevina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a tužbu mora podnijeti majka ili to mogu i ja?

 

i ima li on pravo tražiti da se mi iselimo iz kuće?

 

nisam sigurna je li kuća stečevina, kuću su očevi roditelji darovali mojima kad su se vjenčali koliko ja znam, kuća je u ratu bila srušena i ponovno sagrađena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

provjerila sam za kuću, očevi roditelji su to njemu darovali nakon vjenačanja, s tim da je kuća koja koja je bila na zemljišti tada srušena i građena nova prije rata, a nakon rata je opet sagrađena nova jer je ova prije srušena u ratu... je ti to osobna imovina ili stečevina?

 

također ja želim tužiti oca za psihičko zlozastavljanje i zanemarivanje zadnjih 5 godina nas djece, mogu li to? Na osnovu toga što svojoj ljubavnici mora sve priuštiti i provoditi vrijeme s njenim sinovima s kojma ima bolji odnos nego s nama djecom, što nikad nije bio tu kada ga je ijedno od nas troje trebalo a sada je i otišao da nije bio u stanju bar nama reći da ide i da bi htio ostati u konatktu s nama nego ga se moralo nazvat da bi nam to rekao i naravno da ne očekujemo ništa od njega

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija