Jump to content

Očajna majka-Molim pomoć


angelo

Preporučene objave

Ukratko da opišem moju situciju.

Poslije 26 godina braka suprug je zatražio rastavu koju sam ja prihvatila i postupak je u toku.Problem je podjela zajedničke imovine,točnije vikendice,koju moj suprug sada prodaje.Ja sam stavila na sudu-katastru prijedlog zabrane prodaje dok ne zaavrši postupak podjele imovine.Dobila sam odbijenicu suda uz obazloženje da suprug mene ne, citiram "ugrožava s tom prodajom".Znam da mu je namjera prodati kuću,"zamračiti" tako dobiven novac, kako bi tada izjavio na sudu da on nema ništa te da traži podjelu stana.

Inače sam suprug je sastavio prijedlog da njemu ostaje kuća(koja više vrijedi),a meni stan,ali ga sada ne želi potpisati.

To mi je čudno, jer iako kuća glasi na njegovo ime,ona je zajednička imovina stečena u braku i ja sam po zakonu 50%

izvanknjižna vlasnica.Ja samo tražim savjet kako da dalje postupim i zaštitim svoj dio u vlasništvu od prodaje.

Inače na odbijenicu je predana žalba,ali dok se ona rješi on već može prodati kuću,a tada bi slijedio dugotrajni proces dokazivanja. Ja i moje dijete smo pod stresom svakodnevno zbog njegovog maltretiranja.

Hvala svima na odgovorima i sugestijama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija