Jump to content

prometnica,naslijedstvo,dugovi


karlo

Preporučene objave

Štovani,prije par godina naslijedio sam zemljište.Samo zemljište je večinom predviđeno po GUP-u za izgradnju lokalne prometnice.Znaći na samom zemljištu se ne može graditi,ništa osim kako je predviđeno.U poglavarstvu sam pokušao od grada tražiti zamjenu ili pak isplatu za isto,međutim oni se opravdavaju krizom,te da tek onda kad bude krenuto u izgradju prometnice mogu tražiti naknadu,samo to može biti za 30,40 godina.Sa naslijedstvom javili su se i problemi,zvali su me iz banaka tražeći podmirivanje dugova koje je ostavitelj ostavio.Sve bi bilo uredu da ja mogu prodati to zemljište,ali kome.Stoga vas molim na savijet,da li se ja mogu ako dođe do sudskoga spora opravdavati na činjenično stanje sa zemljištem,odnosno ne daj bože da vjerovnici dugove potražuju iz moje osobne,znači nenaslijeđene imovine.Unaprijed hvala na savijetima Znalaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Nasljednik nasljeđuje dugove ostavitelja do visine vrijednosti nasljeđene imovine .

 

 

Što se lokalnog puta tiče ,da bi vam se ta nekretnina oduzela ,trebao bi se provesti postupak expropijacije , isplatiti pravična naknada ,tek se tada lokalna samouprava može upisati kao vlasnik .i sagraditi put , a prije svega LS mora utvrditi postojanje općeg interesa za put -cestu.

Vi dok ste vlasnik nekretnine bez obzira što urbanisti crtaju, svoj posjed možete omeđiti u skladu sa odredbama ZV

.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

SMRT

Članak 213.

Smrću dužnika ili vjerovnika prestaje obveza samo ako je nastala s obzirom na osobna svojstva koje od ugovornih strana ili osobne sposobnosti dužnika.

 

vračanje duga ostavitelja ovisi i o osobnom svojstvu duga.

 

za što je korišten kredit koji je imao ostavitej.

banci nemoj potpisati nikakav papir na kojem bi moglo biti priznanje duga.

ako dug priznaš dužan si ga i vratiti.

banku uputi da putem suda potražuju dug.

 

preuzimatelj duga nevrača kamatedospjeke prije preuzimanja duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija