Jump to content

Ustavna kriza!!!!


zelenooq

Preporučene objave

Dakle,

svjedoci smo teshkog krshenja Ustava i Ustavnih prava gradjana od strane vladajuce vecine.

Zakon o referendumu jasno kaze da kada gradjani skupe dovoljan broj potpisa i kada je pitanje jasno, sabor mora imperativno raspisati referendum.

Vladajuci to odbijaju i protuzakonito na nekakvom odboru za ustav odlucuju o necemu o cemu nemaju pravo odlucivati.

Onda pravno bezvrijedno zatraze mishljenje ustavnog suda,koji isto nema nikakvog zakonskog uporishta da odlucuje o raspisivanju referenduma.

Kada se malo bolje pogleda i taj zakon o referendumu i svi zakoni opcenito,vidi se namjera da sabor bude iznad svih, iako je ustavom predvidjeno da sabor nije iznad volje gradjana.

No, zakone su donijeli upravo takve.

Recimo, sada kada vladajuca vecina krshi ustav i zakon,nitko im ne moze stat na kraj.

Ili barem ja ne znam kako i na koji nacin.

Da li itko zna?

Koliko ja znam,ja ih ne mogu tuziti.

Precjednik,kojem je duznost braniti ustav i zakon ove zemlje,ne moze nishta.

Naime, vladajuci sami o sebi odlucuju uvijek.

Pa tako, da bi precjednik raspustio sabor mora dobiti zahtjev iz vlade.

A zna se da je vlada u biti predstavnik vecine u saboru.

Pa tako vladajuci odlucuju o raspushtanju samih sebe.

Ti zakoni nemaju smisla.

E,sad,postavlja se pitanje da li ja kao gradjanin il neko drugi moze poslati na ocjenu ustavnosti zakona s obzirom na nelogicnosti i neprovedivosti i slicno?

Iz ovih svih zakona je ocito da vladajucima niko ne moze stati na rep.

Za raspushtanje sabora odlucuje sam sabor,odnosno vladajuci ili precjednik mora dobiti prijedlog o raspushtanje od - vladajucih.

Isto je i referendum.

Jedino gdje su zakonski nemocni jest bash gradjanski zahtjev za referendumom.

Precjednik ne moze raspisati referendum bez zelje vladajucih jer mu to moraju predloziti i supotpisati - vladajuci.

Isto ko i sa raspushtanjem.

A kada vladajuci krshe ustav,zakon i ustavna prava gradjana, opet im nitko nishta ne moze.

Jedino kada ce se sabor raspustiti, kada ce se referendum raspisati jest onda kada to vladajuci zele!!!!!!!!!

 

zato,svugdje gdje se spominje precjednik i mogucnost odluke precjednika maknuti "na prijedlog i uz supotpis" vlade

isto tako,ne samo da odluka na referendumu ima snagu zakonskog akta,vec i sam zahtjev da ima snagu zakonskog akta

na taj nacin nece morat sabor nikakvu odluku donashat o raspisivanju,vec ce vlada MORATI kao izvrshna vlast provesti zakon, odnosno odluku o raspisivanju referenduma

isto tako,maknut mogucnost da sabor mijenja iti jednu odluku donesenu referendumom u bilo kojem trenutku,cak niti nakon godinu dana

tek novi referendum moze promijeniti odluku starog referenduma

i naravno,dodati vremensku komponentu za raspisivanje referenduma

 

 

shto bi dobili time?

prvo,sabor ne bi mogao odlucivati o referendumu,vec bi ga morala raspisati vlada bez ikakvog odlucivanja,poshto se radi o izvrshnoj vlasti

drugo,ako bi vlada odugovlacila i ne bi raspisala referendum u zakonskom roku, precjednik bi mogao smijeniti vladu,odnosno raspustiti sabor i raspisati izbore

u biti,precjednik bi sukladno svojoj ulozi,mogao raspustiti sabor ako je pronashao da sabor krshi ustav i zakon (odnosno vladajuci)

 

 

eto,ovo su u osnovnim crtama glavne nuzne promjene,koje su neophodne kako vladajuci ne bi radili shto ih volja

 

sramota je ovo shto se dogadja

velika sramota

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani !

 

Istina ustavne krize nema . Poslijednjih smo dana samo svjedoci nemilosrdne borbe da se dođe na vlast , da netko drugi uvede RH u EU a ne ova vlada i civilizirani dio oporbe koji su dali svoj nesebičan doprinos tim nastojanjima .

Čovjek stiče dojam da se žele odgotiti već započeti procesi,suzbijanja korupcije i ulazak u EU.Možda nekome treba još malo vremena da preseli konta .

Gotovo nevjerojatno je da netko misli kako političke odluke ne trebaju biti zakonite dovoljno je da ti gazda naredi i to onaj gazda koji misli da je zakon .

Treba čestitati svakom sucu kojemu je zakon svetinja .

Kritike na račun sudaca koji se drže zakona su ravne "katastrofi razuma ".

Predsjednik RH kaže pravda za sve i slažem se time,jer to znači isto što i kad Predsjednica vlade kaže nitko nije iznad zakona .To je pravilo broj 1 svih demokracija .

Vlada Jadranke Kosor u godinu dana rada izvela je zemlju iz izolacije,za svoj rad ima podršku svjetskih sila,uspostavila je dobre susjedske odnose , riješila je

one probleme koje nisu mogle riješiti ranije vlade,čini vam se malo za godinu dana ?

Smatram da treba svoju zemlju i građane voljeti i kao pozicija i kao opozicija ,jer svi su birani da bude građanima bolje ,a radeći nerede bacajući zemlju na koljena da bi se došlo na vlast nije moralno to birači ne žele ,što će se vidjeti na sljedećim izborima .

Čuju se stare -nove parole i oslovljavanja "Drugovi i drugarice " to je lijepo samo prije druga i drugarice budi čovjek ,budimo dobri ljudi .

 

Pozdrav istomišljenicima i onima koji misle drugačije !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ova vlast, kao i sve prethodne, rade isključivo u svojem interesu. Naime, ne bi li bilo logično prije započinjanja procesa ulaska u EU provesti referendum. Ali, ne, nas se dovodi pred gotov čin, pa ako bismo slučajno glasali protiv (glasovanje je rusizam, ako niste znali) na nas bi se svalila krivica svih troškova i svih budućih konzekvenci. Trebalo je 90-ih provesti referendum o tome žele li hrvatski građani u EU, a tek potom pokrenuti aktivnosti. Sve se radi naopako, ali ne samo kod nas ( a ne - u nas, kao što sve češće čujem i čitam u medijima) nego u cijeloj EU. Sve je to interes krupnoga kapitala i neofeudalizma. Pravo i pravda nisu isto, zar ne? Uostalom, mišljenja sam da je referndum bio obavezan i za ulazak u Nato, ali eto, rade političari što im se sprdne. Blago nama s takvom demokracijom. Demokracija i anarhija ne razlikuju se puno. Nemamo mi nikakvu ustavnu krizu, mi imamo krizu morala, poštenja i vjerodostojnosti. Bolje bi bilo da imamo ustavnu krizu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresiva je napisao:

Ustavne krize nema,Sabor je danas poslao cijeli taj slučaj na Ustavni sud radi nedorečenosti zakona.

dobro,kako mosh napisat tako teshku glupost?

da li si uopce svjestan shto si napisao?

nije mi samo jasno otkud ti pravo bilo shto komentirati,a da ne znash niti jednu materijalnu cinjenicu,nishta o onom shto komentirash

al si dajesh #OOPS#no pravo komentirati

nevjerojatno

 

e,pa za tvoju informaciju, zakon RH jasno kaze da nema shto ustav odlucivati o raspisivanju referenduma

NIKAD!!!!!!

zakoni su jasni

cak je svojevremeno i postojao clanak 8.h zakona o referendumu iz 2001 godine koji je govorio o tome da Ustav moze odlucivati o raspisivanu referenduma ako je referendumsko pitanje protuustavno ili protuzakonito,ali sam ustavni sud je tu odredbu 2004 godine UKINUO!!!!!!

na osnovu kojeg zakona, cega si ustavni sud daje zapravo odlucivati o referendumskom pitanju?!?!?!?!?

pa ne moze na osnovu svoje volje ustavni sud odlucivati

on se mora drzati zakona i ustava RH

pa neka mi neko objasni,na temelju kojeg zakona si ustavni sud daje zapravo odlucivati o raspisivanju referenduma?!?!?

 

ovom presudom je ustavni sud jasno dao do znanja da ili nije kompetentan ili je u sluzbi politike i nimalo neovisan

bio on nekompetentan ili u sluzbi politike niti kao takav ustavni sud NEMA PRAVO KRSHITI ZAKON I USTAV RH!!!!!!!!!

 

ovo je sramota,svjetska sramota

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upitnik je napisao:

Uvijek i svuda ću citirati Platona:

Demokracija je poslije totalitarizma najgori mogući sistem.

 

Onaj tko misli da postoji trodioba vlasti, taj je naivac. Nema trodiobe vlasti.

tocno,i zato treba posrednicku demokraciju zamijeniti neposrednom

postoje tehnicki vec uvjeti za to i svakako buducnost cizilivazije ovisi o premjeshtanu politicke moci sa pojedinaca kroz likove politicara na one cija bi vlast stvarno trebala bit,a to su gradjani

posrednicka demokracija je nuzno zlo jer nije bilo tehnickih preduvjeta neposrednoj demokraciji,ona je bila nemoguca

ali danas je ona itekako moguca i svakako treba iznac nacina preustroja demokratstkog drushtva iz posrednog u neposredno,s cime bi se sva ta politicka bagra jednom zauvijek sasjekla u korijenima i makla sa drzavne sise

jer sve zlo koje proizlazi u drushtvu proizlazi iz politicara

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

Poštovani !

 

Istina ustavne krize nema . Poslijednjih smo dana samo svjedoci nemilosrdne borbe da se dođe na vlast , da netko drugi uvede RH u EU a ne ova vlada i civilizirani dio oporbe koji su dali svoj nesebičan doprinos tim nastojanjima .

Čovjek stiče dojam da se žele odgotiti već započeti procesi,suzbijanja korupcije i ulazak u EU.Možda nekome treba još malo vremena da preseli konta .

Gotovo nevjerojatno je da netko misli kako političke odluke ne trebaju biti zakonite dovoljno je da ti gazda naredi i to onaj gazda koji misli da je zakon .

Treba čestitati svakom sucu kojemu je zakon svetinja .

Kritike na račun sudaca koji se drže zakona su ravne "katastrofi razuma ".

Predsjednik RH kaže pravda za sve i slažem se time,jer to znači isto što i kad Predsjednica vlade kaže nitko nije iznad zakona .To je pravilo broj 1 svih demokracija .

Vlada Jadranke Kosor u godinu dana rada izvela je zemlju iz izolacije,za svoj rad ima podršku svjetskih sila,uspostavila je dobre susjedske odnose , riješila je

one probleme koje nisu mogle riješiti ranije vlade,čini vam se malo za godinu dana ?

Smatram da treba svoju zemlju i građane voljeti i kao pozicija i kao opozicija ,jer svi su birani da bude građanima bolje ,a radeći nerede bacajući zemlju na koljena da bi se došlo na vlast nije moralno to birači ne žele ,što će se vidjeti na sljedećim izborima .

Čuju se stare -nove parole i oslovljavanja "Drugovi i drugarice " to je lijepo samo prije druga i drugarice budi čovjek ,budimo dobri ljudi .

 

Pozdrav istomišljenicima i onima koji misle drugačije !

polupismeni stvore

svjedoci smo ne samo ustavne krize,nego krize i trodioba vlasti,krshenju ustava ne samo od strane vladajuce vecine vec i od ustavnog suda koji bi isti taj ustav trebali braniti i provoditi

 

danas je ta ustavna kriza potpuno jasna

dok su vladajuci krshili ustav,moglo se cekat pravorijek ustavnog suda kao neovisne instance koja bi stala na stranu ustava i odgovarajuce odlucila

danas smo svjedoci da ne samo da ustavni sud krshi ustav shto se tice raspisivanja referenduma,vec to cini u sluzbi politike shto je dodatno krshenje ustava

 

dakle,ti,jer ne zasluzujesh da ti se drugacije obraca,tvrdish da bi provedba ustava i zakona RH nas udaljila od evrope?!?!?!?

pa kako nas provedba ustava i zakona RH moze udaljiti od evrope?

valjda nas tek ovo nevjerojatno,grubo i stravicno krshenje ustava od strane vladajucih i njihovih vazala u vidu toboze neovisnog ustavnog suda udaljava od evrope

pa shto mislish da ovo evropa nece doznat?

mislish li da ce pustiti da u evropsku uniju udje zemlja koja krshi vlastite zakone i vlastiti ustav,i gdje ne postoji trodioba vlasti i gje postoji diktatura vladajuce stranke?

 

a sad da komentiram malo i ovaj ustavni sud i njegove suce

mi NEMAMO neovisnost sudstva

nashi suci su u sluzbi politike,ali i kriminala,shto smo svjedoci vec niza godina

od primjera kradje zemljishta po otocima kada su se suci oslobadjali optuzbi i pored nevjerojatnog broja dokaza,ili kada suci idu na ruku kriminalcima i gube pishtolje i koje kakve gluposti s cime budu nagradjeni promaknucima u neakve uskokove suce,valjda da tamo mogu bolje sluziti kriminalu

 

sramota je shto se dogadja

 

1. kako ustavni sud moze krshiti ustav i zakone RH koje bi trebao shtititi i provoditi?

krshe s obzirom na to da su sebi dali za pravo da protuzakonito odlucuju referendumu

a krshe i shto su ocito u sluzbi politike i vladajuce stranke,shto je protivno trodiobi vlasti i neovisnosti sudstva,shto je takodjer zapisano u ustavu i zakonima RH

 

 

MI SMO U NEVJEROJATNOJ USTAVNOJ KRIZI!!!!!!

OVO JE NEVJEROJATNO!!!

OVO NEMA NIT U BANANA DRZAVAMA!!!!

DIKTATURE NISU IMALE OVAKVU USTAVNU KRIZU!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

Poštovani Zelenooq!

 

Radi stupnja socijalne kompetencije i kulture otvorenosti ne želim raspravljati o Vašim u vjerenjima :.

Pozdrav !

radi zdrave pameti,ako zelish o necemu raspravljat i donosit sudove,onda to i cini

a ne bacat floskule i demagogije bez jednog argmenta koji se tice rasprave

dakle,da li znash koji je zakon o referendumu?

znash li ishta o njemu?

znash li o cemu se tu radi?

e,vidish,ovo shto ti radish,sa svojim najobicnijim floskulama,nekompetencijom,demagogijom unishtavash konstruktivnu raspravu o necemu shto je u principu PRESTRASHNO

tebi ocito to nije jasno

i meni je jasno da tebi to nije jasno

ali ili budi konstruktivan,pa makar protiv,ili odleprshaj sa ove teme i ne trolaj,oke?

 

ja tvrdim da je prvo vladajuca stranka na najgrublji moguci nacin prekrshila ustav i zakon RH

 

sada tvrdim da je ustavni sud prekrshio ustav i zakon RH

 

to sam i dokazao vrlo jasno i vrlo plasticno

ti ili ponudi bolje dokaze il odpeprshaj i ne trolaj po temi

ok?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija