Jump to content

obustava tužbe -tavanski prostor


kekezica

Preporučene objave

davne 1986 godine od stanara u Zagrebu smo dobili potpise za uređenje tavanskog prostora za stan.Tražili smo i tada priznavanje stanarskog prava.Počeo je rat te 1991, prestaje mogučnost legalizacije potkrovalja, naši do tada dragi susjedi, počeli su kupnju svojih stanova, a od nas su tražili da im platio svakome dio tavanskog prostora.

Želim reči da su stanove kupili od grada Zagreba, tada sam uzela odvjetnika da se zaštitim te napravila tužbu za priznavanje prava vlasništva.Naravno moj je subrug bio u hrvatskoj vojsci ali to njima ništa nije znaćilo.

Kako je vrijeme odmicalo a nije bilo ni ročišta ,a takvih je problema bilo jako puno u gradu Zagrebu, 2007 g.donesena je odluka o prodaji i dana je mogučnost tuženim stanarima da otkupe tavanske prostore preuređeni u stanove.

Kako sam ja svoj tavanski stan kuplika od grada uredno uknjižila na sud, željela sam nakon 15 godina prekinuti tužbu,jer se moj odvjetnik u 15 godina nije javljao te sam sudu podnjela zahtjev za obustavu postupka.

Sada sam od suda dobila poziv na glavnu raspravu radi plateža jer sam ja tužitelj a tuženi je grad Zagreb i stanari( koji su imali odvjetnika).

Molim vas što to znači , dali ja koja odustajem od tužbe moram platiti odvjetnika od stanara,i grada,i što je sa ugovorom o kupnji sklopljen sa gradom.

Na ročište nosim sve papire od 1986 kako da se postavim, ne želi odvjetnika ovaj put ču sama sebe zastupati.

Unaprijed hvala,

dali se trebam pozvati na neki članak zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po zakonu stranka koja odustane od tužbe

protivnoj stranci mora platiti sve nastale troškove.

 

nije trebalo povuči tužbu

na njoj se mogl solidno zaraditi od države

podnošenjem zahtjeva za suđenje u razumnom roku.

 

tavanski stan nije trebalo plaćati gradu.

ako je izgrađen uz odobrenje bivše SIZ-a za stanovanje

trebalo je tužbom tražiti utvrđivanje vlasništva prenamjenom prostora.

 

skupo je pravo ako plaćaš svojim greškama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija