Jump to content

Vlasništvo ili zabluda?


beatles

Preporučene objave

Molim Vas za komentar i uputu!

Prije četiri sam godine kupio stan 62m2 od prvog vlasnika na katu u kući u nizu. Svaka kuća ima dva stana i svoju česticu. Sa prednje strane je zajednički pristup stanovima i parking lijevi i desni sa nadstrešnicom, a sa druge strane je vrt.

Detaljni opis stana sa drvarnicom, terasom, parkingom i nadstrešnicom je upisan u vl.list u knjigu položenih ugovora.

Sa gospođom koja stanuje u prizemlju verbalno se sukobljavam od prvog dana budući da se ponaša samovlasno i bahato. Stalno naglašava da je ona tamo od prvog dana i da ja ne mogu danas dijeliti pravdu. Sporimo se oko popravka krova kuće (sam platio), zbog ometanja prilaza stanu zbog njenog komotnog parkiranja, sadnje raznog cvijeća na rubu mojeg desnog parkinga, a naglašava da ja (moj stan) ne bi imao terasu da to "oni nisu izgradili" u dogovoru sa bivšim vlasnikom. Ovo zadnje me naročito zbunjuje budući da je identičan detaljan opis moje nekretnine (sa terasom) naveden u vl.listu kao i u Tabularnoj ispravi investitora i prodavatelja objekata iz 1986g. koje mi je ustupio prvi vlasnik prilikom kupoprodaje.

Još sam se više iznenadio kada sam početkom ove godine pristupio po pozivu (dobio cijeli kvart) u ispostavu katastra radi sređivanja zemljišnih knjiga i upisa objekata i predao svu relevantnu dokumentaciju kojom dokazujem svoje vlasništvo.

Pristupila je i spomenuta gospođa, kada sam doznao da stan glasi na bivšeg muža koji godinama tamo više ne živi, a ona je izjavila da ne posjeduje nikakav dokument kojim bi dokazala vlasništvo. U vl.listu ima upisan teret zbog otkupa i samo 45m2 (bez vrta, drvarnice, parkinga i nadstrešnica ali sa balkonom), dakle manje od mene,a stan je vidljivo građevno proširila još puno ispod moje terase, a ogradila je još i cijeli vrt kojeg koristi a na koji ja nemam pristup.

Zanima me da li sam oštećen i što mi je činiti???

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Važno je što ste Vi prema ugovoru kupili , primili u posjed,i platili.Vama svakako treba pomoć odvjetnika .

1. Treba izvršiti uvid u svu dokumentaciju,

2. Treba utvrditi činjenice da se ne radi o bračnoj stečevini imenovane ,pa gospođe polaže pravo s te osnove .

 

Bilo bi dobro prije uključivanja odvjetnika i suda da sjednete za stol sa gospođom i pokušate doznati što želi .

 

Trebalo bi vidjeti i diobu bračne stečevine , da u tom grmu ne leži zec ..

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija