Jump to content

Presuda


Mak

Preporučene objave

Nakon 25 godina trajanja radnog spora sa mojim poslodavcem, u siječnju ove godine donešena je presuda, ali pismeno riješenje presude još do dan danas nisam primio. Nemam saznanje u ćiju je korist presuda donesena, i već punih 8 mjeseci čekam u neizvjesnosti...

Molio bi da mi napišete svoja iskustva, saznanja, koliko dugo je zakonski rok da se nakon glavne rasprave-zaključne objavi prersuda i dostavi rješenje iste.Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

30 dana

rok može produžiti predsjednik suda na 60 dana.

ali tog zakonskog roka se suci ne drže.

 

zašto višem sudu ne podneseš zahtjev za suđenje u razumnom roku

na taj način od države možeš uščariti oko 1.500,00 kn po godini (od 1997.g. znači za oko 13 godina)

 

informaciju traži u sudu (općinski sud koji vodi spor)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Štovani,

Zahvaljujem na brzom odgovoru.

 

Ako sam dobro razumio, dali se radi o godini kada je donesen taj zakon o donošenju presude ( 1997.god. ), te Vas molim, koliko vrijeme sud priznaje kao razuman rok vođenja parnice?

 

I još Vas molim za savjet: do kada se može postaviti taj zahtjev, tj. ako presudu dobijem na primjer, vrlo brzo za koji dan, imam li i tada pravavo postaviti zahtjev za razumni rok suđenja.

 

Dakle, da li se zahtjev mora dati prije nego li primim presudu?

 

Da li ja mogu sam postaviti zahtjev na sudu i kojemu, jer se presuda još uvijek čeka od Opčinskog suda u Zagrebu (iz palače pravde ), i kako se to čini?

 

Srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija