Jump to content

Problemi s poreznom upravom oko poreza na nekretnine


Markic_

Preporučene objave

'94 godine kupio sam nekretninu od Slovenske firme Pionir. S obzirom da nije bila regulirana prodaja između Slovenije i Hrvatske ispustio sam prijavit porez po ugovoru na transfer nekretnina.

 

Istu nekretninu prodao sam 2002. godine, a ovlastio odvjetnika da sve poslove oko uknjižbe vlasništva na kupca nekretnine izvrši bez mojeg pitanja. U tom trenu ni ja nisam bio upisan jer nije bila zakonski uređena prodaja.

 

Danas sam zaprimio poziv porezne uprave u kojem me upozoravaju za plaćanje tog poreza prijeteći sankcijom po članku 62. stavak 4 općeg poreznog zakona za što je predviđena sankcija u članku 207, stavak 1.18 istog zakona jer da je nekretnina upisana 16. listopada 2007. godine u moje ime, a za što do danas nisam znao jer jednostavno nisam imao potrebu provjeravati stanje sada već tuđe nekretnine.

 

Danas sam provjerio na e-gruntovnice tko je vlasnik te tamo piše da sam to ja iako se nekretnina već 8 godina nalazi u tuđem vlasništvu.

 

Što sad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija