Jump to content

Prelazak preko pruge kroz signalizaciju


darkoga

Preporučene objave

Danas u Osijeku na Vukovarskoj ulici zaustavila me policija jer sam prošao preko željezničke pruge dok je bila signalizacija uključena a oni to okarakterizirali su kao prolazak kroz crveno.

Stvar je u tome što to sto se signalizacija upalila nekih 20 m

od pruge a ja sam prosao preko pruge jer je moja procjena bila da se neću moći zaustaviti a izamene su jos bila 3 auta, da ne bi napravio lančani sudar. Vozio sam nekih 55-60 km/h.

Ta 3 auta su isto prosla kroz tu svjetleću signalizaciju, sto je dokaz da je bilo vremena da se prođe. Policajci nisu zaustavili nijednog od ta tri auta nego samo mene.

Inače sam redovni student 2. god diplomskog studija elektotehnike, a danas sam doso doselit stvari i vozio sam od oca auto.

Imam i svjedoka koji to sve može potvrdit.

Nisam nikad počinio prometni prekšaj u 5 godina koliko imam vožačku.

Kazna je inače od 2000-5000 kn plus oduzimanje vozačke.

 

Zanimam me uz te olakotne okolnosti i činjenicu da bi naglim kočenjem vjerovatno napravio lančani sudar, koliku kaznu bi mogao dobiti i što da napišem u prigovoru kad stigne na kućnu adresu.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

igla91 je napisao:

Ne vidim baš puno olakotnih okolnosti.Napišite kako je prošlo

 

A ja ne vidim kako su policajci mogli propustiti kažnjavanje ostalih vozača. Činjenica da su drugi prolazili neposredno iza optuženog, nije zanemariv argument.

Ako se sve uistinu tako odigralo, i postoje vjerodostojni svjedoci.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija