Jump to content

alkotestiran pješke


Krad23

Preporučene objave

Pozdrav! :) Nedavno je meni i prijatelju dok smo sjedili na rivi u Zadru, tiho pričali i pili, prišlo jedno sedmoro policajaca. Alkotestirali su nas obojicu, te su nam nakon što smo napuhali (ja 0,8 a prijatelj 0,6) zapovjedili da prolijemo alkohol koji nam je ostao u bocama (dvije, otvorene boce vina)

Zna li mi netko reći jesu li nam imali pravo dati takvu naredbu (da prolijemo što imamo) i jesmo li ih mkorali poslušati? Ton policajca koji nam je to rekao bio je dosta prijeteći i možda greškom se nisam suprostavio. Najveći mi je strah bio da će nas ako odbijemo prijaviti zbog kršenja javnog reda i mira, te da iako smo bili tihi mi kasnije nebi isto mogli dokazati.

Što biste vi napravili u toj situaciji?

Također, jesmo li mogli odbiti takvo alkotestiranje (budući da nismo sudjelovali u prometu (sjedili smo na zidiću pobogu :) )) i koje bi bile posljedice odbijanja takvog alkotesta?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti si zapravo postavivši ovakvo pitanje otvorio pandorinu kutiju i ukazao na po meni definitivno jedan od najvećih problema društva danas.

 

Naime, u gotovo svim gradovima postoji praksa konstantnog konzumiranja alkohola na javnim mjestima kako od maloljetinh osoba tako i od onih kojih to nisu, u svako doba dana i noći.

 

Uopće mi je, obzirom, na to da svaki dan imam prilike i to usred bijela dana vidjeti grupe potpuno pijanih srednjoškolaca, blesavo osvrtati se na nekakve pravne apekte postupanja plicijskih službenika u konkretnom slučaju, no to je postupanje, ovisno o tumačenjima izgleda bilo ne samo korektno, već i u skladu s pravilima struke, osim ovog prolijevanja preostale količine neispijenog alkohola. No obzirom da su policijski službenici u konačnici takvim postupanjem spriječili daljnje moguće posljedice na tome im osobno mogu samo čestitati. Nekakva alternativa bi bila da vas sve potrpaju u marice i privedu pred prekršajnog suca, a ovo kršenje javnog reda i mira vam mogu prikačiti u ovom slučaju kad god to požele.

 

Nisam za nekakve drastične zabrane, no definitivno sam mišljenja da ovaj problem na koji si ukazao treba barem početi rješavati na neki način i to generalno postavivši jasne paramatre oko toga tko kada i gdje može raditi nešto ili ne raditi nešto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

Ti si zapravo postavivši ovakvo pitanje otvorio pandorinu kutiju i ukazao na po meni definitivno jedan od najvećih problema društva danas.

 

Naime, u gotovo svim gradovima postoji praksa konstantnog konzumiranja alkohola na javnim mjestima kako od maloljetinh osoba tako i od onih kojih to nisu, u svako doba dana i noći.

 

Uopće mi je, obzirom, na to da svaki dan imam prilike i to usred bijela dana vidjeti grupe potpuno pijanih srednjoškolaca, blesavo osvrtati se na nekakve pravne apekte postupanja plicijskih službenika u konkretnom slučaju, no to je postupanje, ovisno o tumačenjima izgleda bilo ne samo korektno, već i u skladu s pravilima struke, osim ovog prolijevanja preostale količine neispijenog alkohola. No obzirom da su policijski službenici u konačnici takvim postupanjem spriječili daljnje moguće posljedice na tome im osobno mogu samo čestitati. Nekakva alternativa bi bila da vas sve potrpaju u marice i privedu pred prekršajnog suca, a ovo kršenje javnog reda i mira vam mogu prikačiti u ovom slučaju kad god to požele.

 

Nisam za nekakve drastične zabrane, no definitivno sam mišljenja da ovaj problem na koji si ukazao treba barem početi rješavati na neki način i to generalno postavivši jasne paramatre oko toga tko kada i gdje može raditi nešto ili ne raditi nešto.

 

čovjek je tražio savjet , pravni , ne moralnu prodiku, ako imaš potrebu držat takve prodike uzmi si kolegu potpeticu pa odite zajedno na kavicu i šačicu moralnih prodika....

ovakvi su mi najbolji, kog briga što tebe smeta???

sigurno nikad nisi napravio niti jedan prekršaj u životu ili prekršio zakon na bilo koji način....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

horheo je napisao:

čovjek je tražio savjet , pravni , ne moralnu prodiku, ....

 

Čovjek je i dobio pravni savjet, a i pojašnjenje.

 

Djelatnici policije u ovom slučaju nisu išli represivim mjerama koje im dopušta zakon, nego su izgred razriješili na način koji je imao najmanje poslijedica za izgrednike i uz najmanje gubljenja vremena. Takvo postupanje treba pozdraviti i poticati.

 

Ako se netko želi u miru opijati, neka to slobodno radi u svom domu ili svom dvorištu; ne na javnom mjestu.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

horheo je napisao:

rubens je napisao:

Ti si zapravo postavivši ovakvo pitanje otvorio pandorinu kutiju i ukazao na po meni definitivno jedan od najvećih problema društva danas.

 

Naime, u gotovo svim gradovima postoji praksa konstantnog konzumiranja alkohola na javnim mjestima kako od maloljetinh osoba tako i od onih kojih to nisu, u svako doba dana i noći.

 

Uopće mi je, obzirom, na to da svaki dan imam prilike i to usred bijela dana vidjeti grupe potpuno pijanih srednjoškolaca, blesavo osvrtati se na nekakve pravne apekte postupanja plicijskih službenika u konkretnom slučaju, no to je postupanje, ovisno o tumačenjima izgleda bilo ne samo korektno, već i u skladu s pravilima struke, osim ovog prolijevanja preostale količine neispijenog alkohola. No obzirom da su policijski službenici u konačnici takvim postupanjem spriječili daljnje moguće posljedice na tome im osobno mogu samo čestitati. Nekakva alternativa bi bila da vas sve potrpaju u marice i privedu pred prekršajnog suca, a ovo kršenje javnog reda i mira vam mogu prikačiti u ovom slučaju kad god to požele.

 

Nisam za nekakve drastične zabrane, no definitivno sam mišljenja da ovaj problem na koji si ukazao treba barem početi rješavati na neki način i to generalno postavivši jasne paramatre oko toga tko kada i gdje može raditi nešto ili ne raditi nešto.

 

čovjek je tražio savjet , pravni , ne moralnu prodiku, ako imaš potrebu držat takve prodike uzmi si kolegu potpeticu pa odite zajedno na kavicu i šačicu moralnih prodika....

ovakvi su mi najbolji, kog briga što tebe smeta???

sigurno nikad nisi napravio niti jedan prekršaj u životu ili prekršio zakon na bilo koji način....

 

Ajmo zamislit da smo kulturni pa u tom tonu i raspravljati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čovjek je tražio savjet , pravni , ne moralnu prodiku, ako imaš potrebu držat takve prodike uzmi si kolegu potpeticu pa odite zajedno na kavicu i šačicu moralnih prodika....

ovakvi su mi najbolji, kog briga što tebe smeta???

sigurno nikad nisi napravio niti jedan prekršaj u životu ili prekršio zakon na bilo koji način....

 

Nigdje nisam rekao da meni osobno nešto smeta ili ne smeta, a zaista ne vidim nikakve veze s mojim počinjenim prekršajima (uglavnom brzina) i temom iz posta, al kad si se već tako lijepo i elegantno uključio ovdje, reci:

 

Što bi ti učino da si policajac u ophodnji i da naletiš na takvu situaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Što bi napravio čovjek da je policajac i da naleti na dotičnu situaciju? Ja se nadam da bi policajac napravio ono što mu je posao, a ne prelazio svoje ovlasti da bi se osječao moralno superiorniji. Ja sam policajcu više puta rekao da ćemo se maknuti sa tog mjesta i da nećemo raditi probleme, ali on je inzistirao da sve prolijemo.

 

BTW, Mogu li ga u takvim, sličnim situacijama pitati legalno broj značke i službeno se potužiti na njegovo ponašanje? Kakve su posljedice na njih u tim slučajevima i da li u vašem iskustvu zahtjev za brojem značke promjeni ponašanje policije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija