Jump to content

molim vas za savjet


nona222

Preporučene objave

Mojsin se razveo od žene kad im je dijete imalo dva mjeseca. Do sada redovno plaća alimentaciju 25% od svoje plaće, a unuka mi je sad već punoljetna. Međutim, sin mi se u međuvremenu oženio i dobio dijete, sada staro 4 mjeseca. A bivša mu žena već dugo nije samohrana majka, prema čemu je određena alimentacija za malu.

 

Ta se žena ne želi dogovoriti i budući je dijete punoljetno, sin mi se našao na sudu s vlastitom kćeri. Inače, sve je ove godine on održavao kontakt sa kćerkom, vodio ju na putovanja po cijelom svijetu i sl.

 

Na sudu mi sina pitaju za primanja njega i njegove supruge te za troškove njihove bebe, dok s druge strane uopće ne pitaju za primanja muža njegove bivše - s tim da oni imaju viša primanja i dosta nekretnina, što moj sin ne posjeduje.

 

Molim vas, je li moguće da će moj sin morati plaćati isto za punoljetnu kćer i da se ne uzima u obzir što prva žena nije više samohrana majka i što njena obitelj ima puno veća primanja od obitelji moga sina???

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alimentacija je pravo djeteta a ne majke ili roditelj s kojim djete živi.

ako je ćerka punoljetna i redovito se školuje dužnost uzdržavanja nije prestala.

eventualno se može tužbom tražiti smanjenje uzdržavanja.

 

alimentaciju više nemora isplaćivati bivšoj na račun .

traži račun od ćerke i uplatu vrši na njen račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da znam da je alimentacija pravo djeteta, ali je određena prema kriterijima koji su se odavno promijenili - niti je mom sinu to više jedino dijete, niti je njena majka samohrana.

Sin je tražio smanjenje alimentacije, ali kako je moja prva unuka punoljetna tako se on s njom sudi i sud ne uzima u obzir imovinsko stanje njene majke, niti promijenu okolnosti.

Očito će trebati tužiti majku zasebno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

ako ćerka ima svoju imovinu uzdržavanje bi trebalo biti manje.

Članak 211.

Dijete koje ima prihode dužno je pridonositi za svoje uzdržavanje.

 

U tom slučaju može biti određeno i manje od 50% minimalnog iznosa.

 

Obzirom da ima obvezu uzdržavati više djece, može biti određeno i manje od minimalnog (1168,42kn trenutno) ali ne manje od 50% od toga.

 

Uzdržavati će je biti dužan dok se školuje u srednjoj školi ili pohađa sveučilišni/stručni studij uz njeno redovito i uredno ispunjavanje obveza i godinu nakon po prestanku školovanja ako se ne bude mogla zaposliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija