Jump to content

propust


lokar

Preporučene objave

Molim Vas za savjet. Postoje li realne šanse za naknadu štete od police osiguranja odvjetnika koji me zastupao u postupku radi utvrđivanja naknade štete iz radnog odnosa? Naime, radi se o tome da je sve završilo u zastari,ali propustom odvjetnika koji nije postupio po čl.186 ZPP-a,što znači da je bio obavezan tuženoj se obratiti zahtjevom za mirno rješenje spora. On je to učinio samo za naknadu nematerijalne štete(utvrđena zastara),ali za rentu nije(zastarni rok još nije istekao).Nakon nepravomoćne presude obraća se Opć.sudu jednim tužbenim podneskom u kojem zahtjeva rentu,oni ga odbacuju iz razloga koje sam naveo.Do pravomoćne presude je proteklo još dvije godine kada je i konačno utvrđeno da renta ne može biti isplaćena zato što zahtjev ne obuhvaća isplatu rente.Sada je već samo pravo na potraživanje rente zastarjelo,a ne znam zašto odvjetnik nije makar u ovom roku od dvije godine od presuda uputio taj zahtjev te ne bih došlo do zastare.Nadam se da sam uspio objasniti svoj problem.Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija